Światy wyobraźni

Tłumaczenie: Michał Tempczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z maszyną". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Imagined Worlds
83-7180-977-8
popularnonaukowa
Monika

Rozważania Freemana Dysona, znanego uczonego, a przy tym świetnego gawędziarza, każą nam zastanowić się nad bardzo odległym światem. Światem skolonizowanej przestrzeni kosmicznej, w którym czas mijający między zadanym pytaniem a uzyskaną odpowiedzią liczyć trzeba będzie w epokach. Światem, w którym żyć będzie nowy, zmieniony genetycznie rodzaj ludzki. Światem, w którym umiejętność posługiwania się językiem DNA pozwoli człowiekowi odgrywać rolę Boga.
W "Światach wyobraźni" Dyson porządkuje swe niezwykłe przypuszczenia co do dalszych losów nauki, techniki i ewolucji. A także - a może przede wszystkim - etyki. Uważa bowiem, że jej wpływ na pomyślność tych odległych światów może być decydujący. Zajęci na co dzień myśleniem o przyszłości naszej oraz naszych dzieci, bardzo rzadko zastanawiamy się nad przyszłością całej ludzkości. A warto.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2000

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Swiaty_wyobrazni-p-1422-.html

Matias Szostak | 2015-11-17
Na półkach: Przeczytane, Science
Przeczytana: 17 listopada 2015

Ciekawe rozważania naukowca o powiązaniach nauki, etyki i postępu.