Chemia wokół nas, dla uczniów klas VII i VIII

Wydawnictwo: Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro
83-85751-09-2
Bacha85

Niniejsza książka nie zastępuje zawartego w podręcznikach kursu chemii. Jej zadaniem jest ukazanie chemii w otoczeniu człowieka, a w szczególności ukazanie korzyści i zagrożeń, jakie wiążą się z wszechobecnością chemii.

źródło opisu: Ze wstępu

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Niewielka książeczka, która pomaga w zrozumieniu, że tak na prawdę chemia jest wszędzie. Przystępny język i ciekawe ilustracje pomagają w poznawaniu tajników chemii. Dzięki niej można zacząć zauważać, że tak na prawdę chemia ma wpływ na wszystko co nas otacza. Zdecydowanie polecam uczniom gimnazjum, którzy własnie rozpoczynają swoje spotkanie z chemią oraz każdemu, kto jest choć trochę zainteresowany, tym jak wygląda otaczający nas świat.