Kobieta, Matka, Żona. Wiersze wybrane

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
978-83-7805-015-5
wiersze, poezja, kobieta, matka, żona
poezja
nieperfekcyjnie

Tematem zbioru wierszy Anny Wirowskiej jest człowiek zanurzony w historii swojego życia i historii całego świata. Jest tu miejsce dla Chopina i ulubionych poetów, dla wspomnień o przyjacielu i utraconych nadziejach. To opowieść o przemijaniu snuta z punktu widzenia kobiety, ale jakże uniwersalna. Poetka uświadamia nam, jak złożone i groźne bywa tło, na którym rozgrywają się drobne wydarzenia dnia powszedniego. "Czy warto przeżyć życie, nie znając istoty swego przeznaczenia?"

robaczek | 2016-12-19
Przeczytana: 17 września 2016

"Kobieta, matka żona" to zbiór wierszy o kobietach dla kobiet. O życiu matek-żon, które obarczone codziennymi obowiązkami, z których nikt ich nie zwolni, rozważają swój los, ale w kategoriach stawianych na równi: smutek i radość. Żadna kobieta realizując swój życiowy cel nie jest wolna od trudów i nieszczęść, ale także każda kobieta jest szczęśliwa, że może ten cel realizować. Pomaga w tym również wiara:
ŻAL
Dodaj mi otuchy…
a rozterki pójdą
w zapomnienie.

Aleksander | 2012-12-02

Dziś po raz kolejny przyszło mi obcować z poezją Pani Anny Wirowskiej.
Między poprzednią a tą lekturą minęło trochę czasu, przez co mogłem spojrzeć na wszystkie te wiersze w trochę inny sposób, ale i tak pierwsze, co zauważyłem, to głębia tych, wydawałoby się, prostych liryków.
Autorka zachwyca stylem, który jest Jej największą zaletą, ponieważ poezję tę czyni łatwą w odbiorze przez czytelników z szerokiego przedziału wiekowego. I forma, i treść są znakomite - tak mógłbym napisać i zupełnie oddawałoby to wszystko, co czuję, ale ten tomik poezji nie zasługuje na tak skromną opinię.
Zawsze z chęcią wracam do twórczości Pani Anny Wirowskiej.

Pyzula | 2012-09-19

Te mądre wiersze skłaniają do refleksji nad własnym życiem .

Warto przeczytac . Polecam !

wirus | 2012-09-14
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo ciekawy tomik poezji. W prosty a zarazem wyrafinowany sposób przekazuje podstawowe wartości i problemy życia codziennego z jakimi spotyka każdy z nas. Gorąco polecam

| 2012-09-14
Przeczytana: 2012 rok

Anna-Maria50 | 2012-09-01
Przeczytana: 01 września 2012

Poezja godna polecenia myślę, ze każdy kto przeczyta wiersze Anny Wirowskiej odnajdzie w nich siebie :)

kubinio | 2012-09-01

Bardzo refleksyjne wiersze. Polecam !!!

Maniaczka | 2012-07-29
Przeczytana: lipiec 2012

Cudowne wiersze.Takie skromne,ale mądre i głębokie.Zmuszają do chwili zadumy.Mnie bardzo poruszyły.Noszę tomik stale w torebce, więc mogę często wracac do tych najbardziej ulubionych, bo ulubione są wszystkie .Dziękuję za te chwile wzruszeń

nieperfekcyjnie | 2012-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2012

W wierszach Anny Wirowskiej każdy znajdzie coś dla siebie. Poetka porusza ważne, życiowe tematy, jak i te błahe, prozaiczne. Stawia wiele trudnych pytań, starając się znaleźć odpowiedzi na nie.
Jednak na większość z nich, nie ma jednej, konkretnej i uniwersalnej odpowiedzi. Każdy człowiek powinien kierować się swoimi potrzebami i uczuciami, aby znaleźć swoje własne odpowiedzi, dopasowane do osobowości i potrzeb.

"Jak odnaleźć siebie pośród wielkich ludzi i zdarzeń
w gonitwie o przetrwanie,
w walce o pozostawienie śladu w historii?
Jak żyć, aby pokonać lęk i z podniesionym czołem
kroczyć naprzód w otchłań zapomnienia?”

W tomiku "Kobieta, Matka, Żona" można znaleźć wiersze dotyczące wielu sfer, znajdujących się w życiu każdego człowieka. Natkniemy się tutaj na nadzieję i marzenia, które są nieodłącznym elementem życia. To dzięki nim i naszej wyobraźni, możemy przenieść się w czasie, stać kimś innym,...