Miedziana plaża

Tłumaczenie: Joanna Nałęcz
Cykl: Dark Legacy (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Copper Beach
Ag2S

Na stronach rzadkich starych ksiąg kryją się tajemnice świata, który nie podlega racjonalnym i naukowym prawom. Nadprzyrodzony dar Abby Radwell pozwolił jej stać się specjalistką w dziedzinie takich woluminów – i kilka razy zawiódł ją na bardzo niebezpieczne terytorium… Krążą plotki, że na czarnym rynku wypłynął legendarny manuskrypt. Czy to on jest powodem, że Abby dostaje anonimowe groźby?...

Krążą plotki, że na czarnym rynku wypłynął legendarny manuskrypt. Czy to on jest powodem, że Abby dostaje anonimowe groźby? Przekonana, że potrzebuje pomocy, wynajmuje Sama Coppersmitha, prywatnego detektywa i eksperta od magicznych kryształów. Od pierwszej chwili ten tajemniczy mężczyzna rozpala jej zmysły, lecz Abby nie wie, że Sam ma własne powody, by szukać księgi.
Tam, gdzie stawką jest bezcenna alchemiczna formuła, nie można ufać nikomu. A tam gdzie przeciwnikiem jest zabójca o nadnaturalnych zdolnościach, nikt nie jest bezpieczny...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Abby Radwell ma nadprzyrodzony dar jest specjalistką w dziedzinie takich woluminów działa rynku z książkami paranormalnymi. Dziewczyna jest tego bardzo świadoma z igrającego niebezpieczeństwa, że kilka razy zawiódł ją na bardzo niebezpieczne terytorium.

Zaczynają krążyć plotki, że na tym czarnym rynku wypłynął legendarny manuskrypt.
To jest powód, że ku temu Abby otrzymuje anonimowe groźby od prześladowcy.
Wynajmuje prywatnego detektywa, tajemniczego ów mężczyznę Sama Coppersmitha sama potrzebuje pomocy on jest ekspertem od magicznych kryształów.
Od pierwszej tej chwili ten przystojny, tajemniczy mężczyzna oczarował ją i rozpalił w niej zmysły i namiętność, a jednak Abby wie, że Sam ma swoje, własne powody by poszukać księgi.

Historia bardzo ciekawa, fabuła znakomita, szybkie zwroty akcji i trzyma w doskonałym napięciu ta powieść.
Dobrze napisana, pozytywna, wspaniała główna bohaterka, zaś Sama niezbyt polubiłam miał coś w sobie odpychającego.
W powieści jest wątek kryminalny,...

wrublik7 | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

"Byłam zdezorientowana. Bałam się wierzyć własnym zmysłom. Ale teraz wiem, że tak naprawdę po prostu zakochałam się w tobie bez pamięci"...

niezła akcja z pogranicza fantastyki (lekkiej) kryminału i obyczajówki, czyta się lekko i całkiem nawet miło.

Eli1605 | 2017-01-25
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Miłość, zjawiska paranormalne i watek kryminalny. Książkę dobrze się czyta. Zakończenie z happy endem.

Angelika Łuczak | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Przed przeczytaniem tej pozycji czytałam wiele pozycji tej autorki. Jej nazwisko pozytywnie mi się kojarzy, do dzisiaj...
Niestety ta książka bardzo mnie rozczarowała. Skończyłam ją tylko dlatego czytać, że postanowiłam, że chociaż 20 stron dziennie, żeby przebrnąć do końca.
Fabuła nie zaciekawiła mnie. Nie wywołała we mnie, ani jednego uczucia: wzruszenia, ciekawości, złości. Żadnego. Wręcz czytając nudziłam się. Przez cały czas zastanawiałam się jak to się stało, że ta pozycja ma takie dobre opinie. Niekiedy inne książki mają słabsze noty na "Lubimy czytać", a przyjemnie się je czyta.
Nie porwał mnie ani wątek kryminalistyczny, ani romantyczny. Uważam, że czytając tą książkę straciłam swój cenny czas.

Czy tylko ja mam takie odczucia?

Mollinka_90 | 2016-07-23
Przeczytana: maj 2016

Powieści Jayne Ann Krentz, w których występują wątki paranormalne, zawsze czytam z dużym zainteresowaniem. Autorka potrafi zbudować klimat tajemnicy i wokół niego osnuć ciekawą historię miłosną.

W "Miedzianej plaży" poznajemy Abby Radwell, działającą na rynku książek paranormalnych (swoją drogą, ciekawy jest sam pomysł, że książki mogłyby być zabezpieczane paranormalnymi falami psi i specjalnie kodowane, tak aby mogli je zinterpretować tylko wybrani). Dziewczyna ma świadomość, że igra z niebezpieczeństwem, bo antykwaryczne podziemie rządzi się swoimi prawami i w kolekcjonerskich porachunkach można niekiedy stracić nieposzlakowaną opinię wiarygodnego pośrednika. Poza tym nie chce, aby podejrzewano ją o anormalne zdolności, gdyż zaszkodziłoby to reputacji jej ojca - znanego psychologa, specjalizującego się w problemach rodzinnych.
Jednak w niedługim czasie Abby otrzyma zlecenie na zdobycie i odkodowanie notatnika, zawierającego sekretne notatki. Kto zdobędzie zawartą w nim wiedzę...

Monika | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Najcenniejszą księgą kolekcji Vaughn był "Klucz do utajnionej mocy kamieni" Morgana. Napisana w XVIII wieku, była zabezpieczona kodem psi, co bardzo podnosiło jej wartość. W świecie antykwariuszy i kolekcjonerskich książek o nadnaturalnej proweniencji, zaszyfrowane teksty były najrzadszymi z rzadkich....
Tajemnica, zagadka, energia, miłość, morderstwa, porwanie wszytko w jednej książce.

Magdalena | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Nie mogłam się oderwać, choć właściwie jest dosyć prościutko zbudowana. Niekiedy wręcz miałam wrażenie, że dryfuje autorka od głównego tematu. Mimo to super się czytało.

Ewelf25 | 2013-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 września 2013

Lubię książki tej autorki ,ale ta pozycja jakoś mnie nie wciągnęła.
Książkę czyta się szybko i łatwo jednak ta forma paranormalnych zdolności jakoś do mnie nie przemawia.Za dużo tu naukowego słownictwa a za mało samej fabuły.Daję 5 gwiazdek tylko przez sentyment dla autorki.

Angelika Sk | 2013-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2013 r.
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Genialna! Lekka, przyjemna, trochę zaskakująca. Nie mogłam się oderwać! Wydana świetnie, bo dużymi literami :) Czyta się piorunem i łatwo przegapić przystanek ;)
Raczej niezbyt wysokich lotów, ale idealna do oderwania się od rzeczywistości :)

Agata | 2012-10-14
Przeczytana: 14 października 2012

Książka w której akcja momentami jest do przewidzenia . Jednak opisy para normalności zmieniają nasze widoki na świat. Pokazuje jak zwykły kamień może lśnić . Wydaje się że można przeczytać tę książkę jednym tchem , ale pod warunkiem, że kogoś wciągnie i będzie ciekaw czy jego wersja wydarzeń jest prawdopodobna z tym co wymyśliła dla swoich bohaterów autorka. Abby wydaje się być kobietom która tak naprawdę nie wie czego chce i czego szuka , jednak kiedy to napotyka intryguje ją to. Wydaje mi się, że i Sam nie wie czego chce od życia dopiero jak spotkał Abigail coś w nim pękło i na czymś zaczęło mu naprawdę zależeć.