Japoński nie gryzie!

Wydawnictwo: Edgard
978-83-62482-72-6
język japoński, Japonia, kurs

JAPOŃSKI nie gryzie! to kurs, z którym: - aktywnie uczysz się języka od podstaw, - poznajesz japońskie pismo, - uczysz się pierwszych znaków kanji, - praktycznie trenujesz znajomość gramatyki, - przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo. Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka...

JAPOŃSKI nie gryzie! to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka od podstaw,
- poznajesz japońskie pismo,
- uczysz się pierwszych znaków kanji,
- praktycznie trenujesz znajomość gramatyki,
- przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka japońskiego.

Książka opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: 70 najpopularniejszych zagadnień, materiały dla początkujących do nauki pisma – hiragany i katakany, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków, a dodatkowo na końcu książki znajdziesz podręczny zbiorczy słownik.

GRATIS nagrania prawidłowej wymowy w wykonaniu profesjonalnych lektorów do posłuchania na www.slowka.pl/wymowa.

Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że japoński nie gryzie!

źródło opisu: http://www.jezykiobce.pl/japonski-nie-gryzie,547.html

źródło okładki: http://www.empik.com/japonski-nie-gryzie-opracowan...»

leanna | 2019-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Bardzo dobrze skonstruowany podręcznik do nauki japońskiego dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym językiem. Zawiera wiele przydatnych informacji, klarowne objaśnienia i wiele ćwiczeń, które są ułożone na różne sposoby (w formie zdań, tłumaczeń, testów itp). Posiada ciekawą szatę graficzną przez co jest taki przyjemny dla oka. Jest dużo miejsca na pisanie w przeciwieństwie do innych podręczników, które zostawiają go bardzo niewiele tak, że ciężko jest cokolwiek napisać.

Niestety mimo zachwytów nad tą książką ma ona znaczący mankament w postaci... błędów! Nie jest ich wiele i pojawiają się sporadycznie, ale sam fakt, że w ogóle występują znacząco działa na niekorzyść tej pozycji. Zanim sięgnęłam po tę książkę uczyłam się japońskiego już wcześniej stąd o tym wiem, natomiast dla osób, które zaczynają zupełnie od zera i sięgną właśnie po ten podręcznik może to być niezłe zaskoczenie, ponieważ inaczej jest w tekście i inaczej w odpowiedziach.

Elliott | 2014-06-24

Książka świetnie skonstruowana, można szybko i łatwo przyswoić podstawowe informacje. Niestety, nie polecam jej osobom, które pierwszy raz stykają się z japońskim - wyłapałam sporo błędów, które mogą łatwo zmylić i powodować delikatny zamęt w głowie. Najprostszy przykład: chcesz nauczyć się dziesięciu słówek z jednego ćwiczenia. Świetnie, zapamiętujesz wszystkie. Później zaglądasz do słowniczka z tyłu i... o-oł, okazuje się, że słowo w słowniku zupełnie różni się od tego w ćwiczeniu, kiedy rzekomo znaczą to samo. Tylko teraz... które jest błędne?
Książkę polecam każdemu, kto już trochę potrafi i chce sobie przypomnieć podstawy. Poza błędami nie mam jej nic do zarzucenia.

Tristezza | 2012-09-21

W dzisiejszych czasach każdy chce się uczyć języków, jednak nie zawsze wiadomo jak się za to zabrać, gdyż lekcje są bardzo drogie. Wskutek tego wiele osób decyduje się na przerabianie kursów z podręcznikami. Taka też była moja decyzja, gdy sięgnęłam po „Japoński nie gryzie”. Jak wiadomo jest to język trudny, ma on zupełnie inny alfabet (i to nie jeden), a jak ktoś widzi napis po japońsku czasami mruczy pod nosem „szlaczki”, co mówi samo za siebie. Ludzie tym się zniechęcają i uważają, że jest to za trudne, szczególnie jeżeli chodzi o naukę własną, do której trudno się samemu zmobilizować. Aczkolwiek jeżeli komuś zależy na rozpoczęciu przygody z tym językiem, będzie on mógł to zrobić z podręcznikiem „Japoński nie gryzie”.

Byłam ciekawa jak będzie dokładnie wyglądała ta książka. Okazało się, że trafiłam na połączenie podręcznika z zeszytem ćwiczeń, gdzie praktycznie na każdej stronie, było coś do zrobienia. Schematy, rozsypanki, ilustracje i ramki są spotykane cały czas, dzięki...

Dunya | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Podręcznik jest naprawde świetny do nauki języka dla początkujących i dał mi dużo radości przy przypominaniu sobie materiału, lecz niestety rażą wciąż powtarzające się błędy. W książce do nauki języka zdecydowanie nie powinno ich być.
Jeżeli ktoś pragnie szybkiej oraz skutecznej nauki - to pozycja obowiązkowa, gdyż sposób nauczania zdumiewająco skuteczny.
ALE najpierw koniecznie dać komuś zaznajomionemu z japońskim do poprawienia błędów.
W innym wypadku podręcznik odradzam, bo można nauczyć się wielu głupot.

Bez błędów byłam gotowa dać 10 gwiazdek, ale w tej sytuacji 5 to maksimum :/

Kraj Wschodzącego Słońca ma w sobie coś niesamowitego - tradycja, honor, tajemnica - to tylko nieliczne z jego zalet. Jako oddana fanka postanowiłam, z zawziętością godną pochwały, nauczyć się japońskiego. Ot co! Język jak język. Udało mi się nawet zebrać kilkanaście podręczników (w większości Wydawnictwa Edgard:)).
Często się zdarza, że przez „suchość” tekstu czy przez brak ciekawej strony graficznej, mało wytrwała osoba szybko zniechęca się do nauki języka. Przyznam, że sama mam problemy z nauką jeśli od góry do dołu widzę tylko czarny tekst bez żadnych kolorów czy obrazków. Jestem wzrokowcem i potrzebuję nie tylko poprawnego gramatycznie (itp. itd.) podręcznika. Potrzebuję PIĘKNEGO podręcznika. Taki właśnie jest „Japoński nie gryzie!”. Pełny kolorów, obrazków, ramek i marginesów zapisanych ciekawostkami. Jak dla mnie graficznie perfekcyjny. Stonowana kolorystyka w odcieniach zieleni zdecydowanie odpręża.
Książkę podzielono na 12 działów tematycznych. Początkowe wprowadzają nas...

Lumihiutale | 2016-01-17

Dobre uzupełnienie nauki.
Bardzo podstawowy kurs, raczej dla kogoś kto lubi anime i chciałby podłapać kilka słówek niż dla osoby, która ma poważne plany nauczenia się języka, bo czywiście nie ma się co łudzić, że się będzie w stanie prowadzić konwersację po przerobieniu tej książki. U mnie do podstaw sprawdziła się mimo wszystko świetnie. Używałam jej równolegle ze słynną Genki (do pewnego momentu). Po przeczytaniu tematu w Genki, potem w tej i przerobieniu genialnych ćwiczeń z tej książki nie musiałam już zakuwać - samo się utrwaliło. :) Wielkim atutem są właśnie te ćwiczenia oraz ładna szata graficzna. Polecam zwłaszcza osobom, dla których zmorą jest uczenie się słówek z listy, wzrokowcom z pamięcią fotograficzną, którzy potrzebują wszystko przejrzyście, ładnie przedstawione na stronie.
Tylko co po przerobieniu tej książki? No właśnie, wydawnictwo nie oferuje kontynuacji, bo to nie jest żaden kurs, tylko raczej językowa ciekawostka. Koniec końców i tak trzeba kupić inną książkę...

koharu | 2013-04-04

Niestety ładna strona graficzna (duża czcionka, obrazki) nie idzie w parze z dużą ilością wiedzy. Rozumiem, że chodzi o naukę podstaw, ale podręcznik zawiera bardzo mały zakres materiału, niewystarczająco nawet na najniższy poziom egzaminu JLPT. Dodatkowo zniechęca niekonsekwencja (niby uczymy kanji, ale "jin" w narodowościach jest zapisywane hiraganą, mimo że znak jest bardzo prosty) i literówki. Wiem, że wielu osobom ta seria przypadła do gustu, jednak osobiście odradzam, chyba że ktoś chce "połknąć" tę książeczkę w parę dni, traktując ją jako wstęp do dalszej nauki podstaw.

Adam Kopeć | 2012-07-16

Książka i nauka języka

Jak wygląda nauka japoń­skiego z książki? Czy w ogóle jest możliwa?

Jakby się tak zasta­no­wić, to więk­szość nauki dowol­nego języka jest z książki. Czy­tasz odpo­wied­nie słowa, zasady gra­ma­tyczne i lin­gwi­styczne. Czę­sto też zapo­zna­jesz się jesz­cze z wymową danego słówka, wtedy już książka staje się bar­dziej przydatna.

Oczy­wi­ście dobrze jest usły­szeć wymowę danego słowa wła­snymi uszami. Dzi­siej­sze książki mogą Ci to umoż­li­wić, bo albo do książki dołą­czona jest płyta z wymową, albo w książce masz linki do stron inter­ne­to­wych z wymową

A jak to jest z japoń­skim. Jest trudno, bo prze­cież jest on uzna­wany za jeden z naj­trud­niej­szych języ­ków świata, ale jest to możliwe.

Przede wszyst­kim należy zacząć od pod­staw, prze­cież ina­czej się nie da. Należy zacząć od alfa­betu i tutaj ta rado­sna infor­ma­cja w języku japoń­skim ist­nieje wię­cej niż jeden alfa­bet. Ważne, żebyś zaczął naukę od tego właściwego

Przy nauce wykaż się...

Micha71 | 2015-07-15

Książka bardzo fajna, wszystko jest łatwo i przystępnie wytłumaczone. Jest bardzo przyjemna wizualnie. Duży plus za dodatkowe miejsce z tyłu książki na ćwiczenie pisania hiragany i katakany. Mimo kilku błędów uważam, że książka ta jest naprawdę dobra na początek nauki języka japońskiego. Polecam :)

Sylosha | 2019-04-23