Kto zna odpowiedź? Wielka księga wiedzy

Tłumaczenie: Maria Trzpit
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jedność dla Dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jedność
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wer weiss warum? : das große des Wissens

Nowoczesny!Atrakcyjnie wydany leksykon dla najmłodszych! Każde dziecko chce wiedzieć więcej i znać odpowiedź na najtrudniejsze pytania! Chce zaskakiwać! Zatem wniosek – ten leksykon jest dla wszystkich dzieci! Podaje mnóstwo ciekawych informacji! Dzieci będą pochłaniać je jednym tchem! To książka, która bawi, uczy i rozbudza ciekawość świata. Przybliża wszystkie dziedziny wiedzy (historia,...

Nowoczesny!Atrakcyjnie wydany leksykon dla najmłodszych!

Każde dziecko chce wiedzieć więcej i znać odpowiedź na najtrudniejsze pytania!
Chce zaskakiwać! Zatem wniosek – ten leksykon jest dla wszystkich dzieci!

Podaje mnóstwo ciekawych informacji! Dzieci będą pochłaniać je jednym tchem! To książka, która bawi, uczy i rozbudza ciekawość świata. Przybliża wszystkie dziedziny wiedzy (historia, kultura, politologia, przyroda, nauki ścisłe). Atrakcyjnie wydana, nowoczesna, zachęca do zdobywania wiedzy.

Jak to się dzieje, że wulkan wypluwa gorącą lawę?
Dlaczego zwierzęta gubią sierść?
Skąd się na piwie bierze piana?
Dlaczego noc polarna jest taka długa?
Czemu wysypka swędzi?

Każde dziecko uwielbia takie pytania!
To one wprowadzają w fascynujący świat wielkiej wiedzy i wielkich pasji– pasji, które nierzadko trwają przez całe życie!

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2010

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id...»

Dzisiaj napiszę Wam parę słów o pewnej wielkiej księdze pełnej niesamowitych informacji i wiedzy :)

Jest to książka od początku do końca wypełniona pytaniami, odpowiedziami, ciekawostkami, szczegółowymi opisami, eksperymentami oraz tłumaczeniami trudniejszych wyrazów :)

Podzielona jest na osiem głównych działów:
- Planeta Ziemia we wszechswiecie
- Cenne środowisko dookoła nas
- Siły natury i ich wykorzystanie
- Wyruszamy w świat
- Tak funkcjonuje człowiek
- Żyjemy wspólnie
- W jaki sposób porozumiewamy się
- Historia - nauczycielka życia

W każdym z tych rozdziałów znajdziemy mnóstwo zagadnień i ogromny zasób wiedzy... Każde z zagadnień jest na początku opisane, następnie znajdziemy pytania oraz odpowiedzi na nie. Dodatkowo w niebieskich ramkach znajdują się różne ciekawostki "czy wiesz, że...", natomiast w pomarańczowych ramkach "odkrywca" są opisane fajne eksperymenty, które z łatwością dziecko może wykonać samo, z przyjaciółmi lub z pomocą rodziców. Wspomnieć muszę, ze...

Marta | 2013-05-08
Evik | 2013-01-10