Kokoryny, czyli opowieści dziwnej treści

Wydawnictwo: Koziara Tararara
inne
Snoopy

Bajki i opowiastki napisane przez chorych na porażenie mózgowe.

"To jest świat ludzi wolnych" - powiedział kiedyś o tych historiach Jan Peszek.

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: biurorzeczyznalezionych.blogspot.com

Bibliotecznie | 2017-09-01

Skojarzynki:
bajki * wartości * przemyślenia * drugie dno * aluzje * prostota

Skusiła mnie okładka tej niewielkiej książeczki. I tytuł, taki obiecujący. Każda karta to ilustracja i krótki tekst. Historyjki w niej zawarte napisali ludzie chorzy na porażenie mózgowe.

We wstępie czytamy, że była to odpowiedź na nudne ćwiczenia logopedyczne. I fajnie, bo wiele osób ma z tego korzyść. Uczestnicy zajęć się nie nudzili, tylko tworzyli coś interesującego, a czytelnicy mogą pośmiać się przy króciutkich historyjkach, a czasem zastanowić się dłużej nad ich przekazem.

Może dlatego te bajeczki są takie "do schrupania", że nie powstawały pod żadną presją, tylko z potrzeby podzielenia się czymś ważnym? Każda jest inna, pisana zdaniami prostymi, bez udziwniania, używania skomplikowanych słów. Kwintesencja przekazu :-)

Snoopy | 2012-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2012

Zabójczo śmieszne i zaskakująco mądre bajki, opowiastki, wierszyki i listy napisane przez chorych na porażenie mózgowe - w bardzo ładnej oprawie graficznej. Poprawia humor na długo.