Ten okrutny wiek cz 2

Wydawnictwo: Sensacje XX Wieku
83-904972-1-2
bandzior

Największe i wciąż nie wyjaśnione tajemnice XX wieku Jak umierali szefowie radzieckich tajnych służb: Dzierżyński, Mienżynski, Jagoda, Jeżow, Beria? Czy Kim Philby, najlepszy radziecki agent w Wielkiej Brytanii był nim rzeczywiście Dlaczego zginął Reinhard Heydrich, kat Czech? Kim był człowiek znany jako Rudolf Hess, który w 1987 roku popełnił samobójstwa w więzieniu w Spandau? Gdy wszystkie...

Największe i wciąż nie wyjaśnione tajemnice XX wieku
Dlaczego zginął Reinhard Heydrich, kat Czech?
Gdy wszystkie tajemnice zostaną wyjaśnione może się okazać, że historię XX wieku trzeba będzie pisać od początku

źródło opisu: http://www.woloszanski.com/Strona-Boguslawa-Wolosz...(?)

źródło okładki: http://www.woloszanski.com/Strona-Boguslawa-Wolosz...»

Dominik Mikusek | 2019-01-12
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Część druga nie jest tak porywająca jak część pierwsza, ale i tak wydarzenia w niej opisane są ciekawe. Autor włożył dużo pracy w przygotowanie materiałów do napisania książki, dzięki temu nie jest ona "suchym" tekstem, tylko zawiera ilustracje, na których przedstawiono omawiane wydarzenia.
Książka jest warta przeczytania.

Lukasz_bartek | 2019-01-07
Przeczytana: 2016 rok

Można przeczytać jak się lubi programy Wołoszańskiego

Korzeń | 2017-01-21
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Kolejna świetna pozycja Wołoszańskiego. Książka zawiera skrócony opis ważniejszych wydarzeń II Wojny Światowej.

LeniwyCzłowiek | 2016-05-27
Przeczytana: 27 maja 2016

Zdecydowanie lepsza od pierwszej części (ale nadal trochę brakuje jej do książki pt. Honor Żołnierza).
Styl Pana B.W. przypadł mi do gustu. Opis wydarzeń przepleciony dialogami sprawia, że książkę czyta się szybko i z zaciekawieniem.

Mateusz | 2016-02-11
Na półkach: Przeczytane, Historia, 2016
Przeczytana: 10 lutego 2016

Książka pokazuje, że nawet z nudnych wydarzeń można zrobić ciekawe opowiadanie pełne intryg i tajemnic.

Pocahontas | 2013-04-09

bardzo dobra lekcja historii