Sekrety chińskiej medycyny. Medicus Sinicus Michała Boyma

Wydawnictwo: Neriton
978-83-7543-113-1
zdrowie, medycyna
zhenzhu

Michał Boym był jezuitą ze Lwowa, a zarazem wybitnym XVII-wiecznym sinologiem. W swoich traktatach przedstawił tajniki chińskiej sztuki medycznej, wyjaśnił filozofię leżącą u jej podstaw, a także pokazał sposób widzenia i tłumaczenia otaczającego świata przyjęty w Państwie Środka. Istotne wątki dzieła stanowią dualistyczna koncepcja ying i yang, teoria pięciu przemian: wzajemnych związków i przenikania się pięciu elementów, tj. ognia, wody, metalu, drzewa i ziemi, oraz zjawiska kosmicznej energii będącej synonimem ruchu i energii życiowej – qi.

źródło opisu: http://www.neriton.apnet.pl/product_info.php?products_id=568

źródło okładki: http://www.neriton.apnet.pl/product_info.php?products_id=568