Przypomnienia, pamiątki, powroty

Wydawnictwo: Czytelnik
Darmowe dodatki Edytuj książkę
83-07-02635-0
lasius_niger

Czwarty tom wspomnień Moniki Żeromskiej, obejmujący lata sześćdziesiąte, kontynuuje wątki znane ze Wspomnień i podróży. Autorka opisuje kolejne pobyty we Włoszech i w Londynie, dzieląc się z czytelnikami refleksjami na temat dzieł sztuki, wydarzeń politycznych, spotkań z ludźmi, jak zwykle nie stroniąc od ciętych anegdot.

źródło opisu: okładka książki, Czytelnik, Warszawa 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Czytajcie Monikę Żeromską!!!

Dlaczego mam wrażenie, że ta ZNAKOMITA autorka pasjonujących i niebanalnych wspomnień jest praktycznie nieznana i nieczytana???

Czytajcie Monikę Żeromską!!!

scarbossa | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

I znowu Włochy i opisy tych wszystkich dzieł sztuki, do tego Londyn, a gdzieś tam pomiędzy choroba, problemy z oczami. Podobał mi się ten tom. I to spojrzenie na emigrację.

Magdalena Parys poleca na wakacje

Tym razem wakacyjne lektury poleca Magdalena Parys – autorka m.in. powieści obyczajowej z wątkiem sensacyjnym „Magik” czy „Białej Riki”. Jak przystało na pisarkę, która lubi zaskakiwać i wciąż zmienia stylistykę i gatunki pisanych książek, poleca bardzo zróżnicowane tytuły.