Psychologia chłopca według Junga

Wydawnictwo: ENETEIA Wydawnictwo Psychologii i Kultury
Jung; psychologia dziecka
lucy

Jest to opowieść o tym, jak rodzi się mały człowiek, jak rozwija się w dzieciństwie jego dusza i jak mieszka mu się w ogromnym i pełnym wspaniałości domu, który dorośli nazywają ŚWIATEM.

źródło opisu: ENETEIA, 2010

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

wioletowekruczki | 2016-11-23
Na półkach: Przeczytane, Bookcrossing

Jest to książka o tym, jak rozpoczyna się życie człowieka. Najpierw jest dla rodziców niewidzialnym dzieckiem, potem rodzi go mama w imieniu Natury, a następnie w imieniu Kultury rodzice otaczają go troskliwą opieką. W pierwszym roku swojego życia dziecko nieświadomie kieruje się zmysłami i instynktem, w drugim roku życia zakreśla granice swojego królestwa, od trzeciego do piątego roku życia rozbudza swoją wyobraźnię, w latach przedszkolnych porównuje losy bohaterów z baśni i opowiadań do rzeczywistości. Potem idzie do szkoły, która stawia przed nim zadania związane ze światem zewnętrznym, wymaga opanowania emocji, logicznego myślenia i zdobywania wielu nowych wiadomości. Wraz z upływem lat szkolnych mijają lata jego dzieciństwa. Dzięki rodzinie, szkole, sztuce, religii dziecko czuje się członkiem wiekowej kultury swojego narodu. To DZIECKO może być Waszym dzieckiem, ale w książce ma na imię Karol. To na cześć Karola Gustawa JUNGA, który zgodnie z oświadczeniem Autora był jednym z...

Adrian Piór | 2017-12-14
Paulina Wojkiewicz | 2015-11-16