Przełom: przygody w życiu i architekturze

Tłumaczenie: Małgorzata Zawadka
Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
Breaking Ground An Immigrant's Journey from Poland to Groun
9788320434743
architekt, architektura, Libeskind
peppe

To napisana w bardzo osobistym tonie autobiografia światowej sławy architekta - Daniela Libeskinda, Amerykanina polskiego pochodzenia urodzonego w 1946 roku w Łodzi - w której Autor kreśli w niezwykły sposób swoją burzliwą historię życia połączoną z pasją do architektury. Jest twórcą takich znanych projektów jak zabudowa placu, na którym stało World Trade Center, najwyższego budynku mieszkalnego w Europie Środkowej – "Złota 44" w Warszawie.

źródło opisu: WNT, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie