Kolor, dźwięk i rytm. Relacja obrazu i dźwięku w sztukach medialnych

Wydawnictwo: Neriton
978-83-7543-132-2
sztuka
flaminka

Książka opisuje relację audiowizualną w sztuce. W tym kontekście analizuje, w duchu postkonceptualizmu, zmianę statusu dzieła sztuki oraz sytuacji odbiorczej. Począwszy od malarstwa abstrakcyjnego, świetlnych instrumentów, przez film eksperymentalny, wideo, performans, po sztukę interaktywną pokazuje ewolucję możliwości wyrazu. Na tle tych rozważań, odwołując się do licznych przykładów, ukazuje przeobrażenia doświadczeń synestezyjnych odbiorcy.

źródło opisu: http://www.neriton.apnet.pl/product_info.php?products_id=598

źródło okładki: http://www.neriton.apnet.pl/product_info.php?products_id=598