Między rzeczywistością a kreacją. O przenikaniu świata realnego i rzeczywistości artystycznej na przykładzie cyklu utworów "tanie imitacje"

Wydawnictwo: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
978-83-61489-11-5
muzyka
flaminka

Punktem wyjścia rozprawy Krzysztofa Knittla jest analiza własnej kompozycji na zespół kameralny i odtworzane z komputera dźwięki z fonosfery. Autor odwołuje się zarówno do arystotelesowskiej wersji pojęcia mimesis, jak i jego współczesnych odmian, konfrontując je z kategorią prawdziwości w sztuce. Z recenzji Jacka Szerszenowicza: "Rozprawa Krzysztofa Knittla wynika ze świadomości...

Z recenzji Jacka Szerszenowicza:

"Rozprawa Krzysztofa Knittla wynika ze świadomości teoretycznej autora, zdolnego do ujęcia własnej twórczości w szerokim polu zjawisk artystycznych (obejmującym również dziedziny pozamuzyczne) przy jednoczesnej umiejętności analitycznego opisu twórczego i jego efektów."

źródło opisu: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, 2010

źródło okładki: http://wydawnictwa.chopin.edu.pl/index.php?ki=72