Jeden z niewielu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zabójcy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-388-8
Indyviduum

Wielkie tajemnice tylko czekają, aby odkryć je z otchłani niepamięci. El Mar – puszcza wielkich drzew i niebezpiecznych zwierząt, starożytny dom Elfów. Młodym elfom życie upływa na podziwianiu pięknych widoków, smakowaniu rajskich owoców i przeżywaniu młodzieńczych przygód. Niespodziewanie nad krainą zawisa widmo wojny. W obliczu nadciągającego niebezpieczeństwa piętnastoletni Rouen zostaje...

Wielkie tajemnice tylko czekają, aby odkryć je z otchłani niepamięci.

Niespodziewanie nad krainą zawisa widmo wojny. W obliczu nadciągającego niebezpieczeństwa piętnastoletni Rouen zostaje najmłodszym członkiem elitarnej grupy elfów-zabójców i razem z najlepszym przyjacielem Rodim przygotowują się do pierwszej bitwy w historii El-Mar.

Po śmierci Catchaniela Rouen staje przed wyzwaniem zastąpienia go w roli przywódcy drużyny. Na dodatek władca Odeon próbuje go zgładzić, a jego drużynę zaczynają ścigać wampiry. Na domiar złego istnieje ryzyko, że po raz pierwszy od tysiącleci światu pokażą się nekromanci. W tym samym czasie w Farach, państwie ludzi, trwają zamieszki spowodowane brakiem ufności względem potężnych sojuszników. Tu na pewno w grę wchodzi coś więcej niż tylko zwykła wojna…

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/zabojcy_tom_i_jeden_z_niewielu,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/zabojcy_tom_i_jeden_z_niewielu,druk

książka mocno średnia.
historia byłaby godna uwagi gdyby nie fakt, iż tom kończy się w takim momencie, że ma się wrażenie lektury tylko połowy jakiejś książki i szuka się zakończenia.
Koniec tomu oznacza tylko tyle iż zaczęliśmy się zagłębiać w fabułę, nawet sympatyzować z bohaterami, co zostało nam brutalnie odebrane bez żadnej przyczyny.
nie wiem jaki był cel w tym zabiegu autora/wydawnictwa, ale pozostawia tylko niesmak niedokończonej historii.

Łędina | 2012-07-08

Spod palców wielu pisarzy często wychodzą teksty, które nigdy nie znikają z szuflad. Dlaczego? Bo niektóre z nich po prostu się do tego nie nadają. Aby pisać dobrze, co jest nie tylko moim zdaniem, ale również wielu twórców, trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Lepszego sposobu na wyrobienie własnego stylu nie ma. Rozpoczynający swoją karierę autor, nie ma więc co się spieszyć z wydawaniem pierwszej napisanej powieści, gdyż często to właśnie od niej zależy jak będą go postrzegali czytelnicy.

Obecnie czternastoletni Michał Wojtasik napisał recenzowaną przeze mnie pozycję już w wieku dwunastu lat! Sięgając po nią nawet na to nie zważałam, spodobała mi się okładka książki i zarys fabuły. Kiedy już dowiedziałam się o wieku autora, stwierdziłam, że musi to być jakiś niesamowity chłopiec o wielkim talencie pisarskim, skoro udało mu się pozyskać uznanie wydawcy. Niestety, ale choć sięgałam po książkę z wielkim optymizmem i jeszcze większą nadzieją na dobre, świeże fantasy,...