Dwaj kapitanowie 2 Tomy

Wydawnictwo: Prasa Wojskowa
Dva kapitana
przygodowa
Ewa

Nastoletni Sonia,z małego miasteczka znajduje w torbie zabitego listonosza paczkę listów,z których dowiaduje się o tragicznej zagładzie na Arktyce ekspedycji kapitana Tatarinowa.Przybywszy do szkoły do Leningradu,Sonia spotyka Katię,córkę badacza polarnego i opowiada jej o znalezieniu listów.Jego miłość do niej i listy doprowadzają do postanowienia aby zostać lotnikiem i odnależć ślady zaginionej ekspedycji.

źródło opisu: własne

źródło okładki: wikipedia