Ojcowie i ojcobójcy. Szkice o literaturze Ameryki hiszpańskiej

źródło okładki: http://www.bpmokotow.waw.pl/katalogi/ini.php?str=t...»

Ania Kostorz | 2014-01-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 stycznia 2014

J. Kuhn w swojej książce, która wcale nie jest książką fabularną, raczej analizą poszczególnych autorów Ameryki hiszpańskiej, ukazuje bardzo dużo powiązań autorów tamtego kontynentu ze światowymi pisarzami lat wcześniejszych. Wg Kuhna każdy autor ma swojego poprzednika, każdemu także jest przypisywany następca.
Bardzo żałuję, że autor tej książki w swoich spostrzeżeniach bardzo wspomaga się H. Berezą czy innymi krytykami, ludźmi analizującymi literaturę iberoamerykańską. Co mnie również boli, sam nie potrafi do końca wyciągnąć wniosków z powieści danych pisarzy.
Książka bardzo dużo wyjaśnia, jeśli chodzi o historiozofię poszczególnych autorów, czy nawet dzieł, tłumaczy także niektóre związki strukturalno-techniczne do wydarzeń w A. hiszpańskiej.

anka | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017