Wyzwanie - Zamiana tożsamości

Wydawnictwo: Poligraf
978-83-62752-44-7
literatura piękna
Paula

Dwie siostry, bliźniaczki, rozdzielone przez los w dzieciństwie, mieszkają obecnie w oddalonych miastach. Rzadkie kontakty dziewczynek, spowodowane wzajemną niechęcią rozwiedzionych rodziców, utrwaliły się. Żadna nie poinformowała otoczenia o fakcie posiadania siostry. Gdy obydwie dotknęły poważne kłopoty osobiste, młode kobiety wpadają na pomysł, aby pomóc sobie wzajemnie, zamieniając się tożsamością na okres jednego roku. Mają nadzieję, że łatwo rozwiążą wzajemnie swoje problemy, pozbywając się balastu osobistego zaangażowania uczuciowego. Plan urzeczywistniają. Okazuje się jednak, że, co prawda „problem siostry” każdej udaje się rozwiązać, ale życie przynosi nowe wyzwania, przerastające poprzednie. Szybka, sensacyjna akcja powieści wciąga czytelnika, od pierwszych zdań prologu. Zaskakuje zakończenie. Na liczne prośby czytelników, zainteresowanych dalszym losem bohaterek, powstała już II część powieści pt.: „Wyzwanie – konfrontacja”.

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=173

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=173

Roma6293 | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Super pozycja. Polecam wszystkim. Nietuzinkowy pomysł z zamianą głównych bohaterek. Książkę czyta się jednym tchem. Wartka akcja. Szczerze już dawno nie czytałem tak dobrej książki.

Maryla | 2017-08-18

Powieść doskonała;zarówno pierwszy jak i drugi tom. Szybka i ciekawa akcja, dobre dialogi, zaskakujące zakończenia. Jest też dość dużo przemyśleń etycznych. Zapytałam w bibliotece o opinie na temat książek tej autorki. Powiedziano mi, że wszystkie są w stałym czytaniu. Opinie czytelników bardzo pozytywne. Po ukazaniu się nowych pozycji są zapisy na wypożyczenie.

Kamila | 2017-01-13

Pomysł fajny, gorzej z realizacją. Szczególnie druga część ciężkostrawna, chyba że ktoś lubi stylistykę książek spod znaku Harlequina.Bardzo nienaturalne dialogi. I zakończenie też słabe.