Ultimate Spider-Man vol. 5 Public Scrutiny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ultimate Spider-Man, Ultimate Spider-Man". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Marvel Comics
komiksy
angielski
MistrzSeller

Pojawi się człowiek, który podszywając się pod Spider-Mana okrada banki. Prawdziwy Spder-Man robi co może by oczyścić swoje dobre imię.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.amazon.com/Ultimate-Spider-Man-Vol-Publ...»

Yave | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Bendis i Spider znów w formie!

Na nowojorskie banki napada gość przebrany za Spider-mana i korzystający z tego, że nikt nie zna tożsamości bohatera. Ten normalny, fajny Pająk musi więc zająć się kimś, kto wyrabia mu złą opinię, jednocześnie próbując poradzić sobie z komplikacjami w jego życiu rodzinno-towarzyskim.

Tak, dokładnie, walić akcję, strzelaniny, wystrzeliwane sieci i bijatyki.To sfera obyczajowa podnosi ocenę tak wysoko. Bendis świetnie rozpisuje i rani wszystkie ważne postaci - rzuca na ciotkę May ogromną odpowiedzialność, zabiera Gwen całą rodzinę naraz, krzywdzi Petera fizycznie, tylko po to, żeby na koniec potężnie dowalić mu emocjonalnie, a Mary Jane... Wow! Kto by pomyślał, że tak prostą postać można aż tak udoskonalić i uszczególnić! I kto oprócz Bendisa wpadłby na to, że pająkowa opowieść obyczajowa może być bardziej wciągająca niż jego starcia na pięści?

Tom zdecydowanie dla wszystkich, szczególnie tych, którym się wydaje, że Spooder to postać dla dzieci. Ale...

Wkp | 2015-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

LUSTRACJA

Kolejne kłopoty dotykają Petera, kiedy w mieście pojawia się złodziej przebrany za Spider-mana. Ponieważ wszyscy uważają, że to prawdziwy Pająk, Spider musi udowodnić kto jest kim. Szczególnie, że przez śmierć pewnej osoby, staje się to prywatną vendettą...

Po słabszym czwartym tomie, piąty to istna perełka. Nie akcji, a tego, co w USM powalało od początku - wątków obyczajowych. Matka Gwen wyjeżdża, dziewczyna zamieszkuje więc u Parkerów. Zazdrość MJ to absolutny majstersztyk, tak samo jak psujące się relacje z Peterem. Jakby tego było mało, Bendis konfrontuje MJ z zespołem stresu pourazowego w sposób, w jaki nie powstydziliby się tego psychiatrzy!

Strona graficzna jest niezła, na kolana nie powala, ale pasuje do całości i miło się na nią patrzy, choć Bagleya wolałem w Spiderach z lat 90.

Jednym słowem - rewelacja. Komiks, który nawet przeciwnikom Spider się spodoba. Ten tom to bowiem przykład tego, gdzie pop spotyka się z prawdziwą sztuką.