Doktor Łokietek i Tata Tasiemka

Wydawnictwo: Czytelnik
takisobiejac

Biografie Józefa Łokietka (urodzonego jako Judel Dan Łokieć) i Łukasza "Taty Tasiemki" Siemiątkowskiego, dwóch przedwojennych warszawskich gangsterów.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

1strazak52 | 2018-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2018

Tytuł bardzo zachęcający. W środku przeważa historia PPS i jej odłamów. Pozycja o tyle cenna, że pokazuje "ciemne, zakulisowe strony" lat międzywojennych. Do literatury tej należy podejść jednak z pewnym dystansem ze względu na osobę autora (książka powstała prawdopodobnie w latach końcu 50-tych XXw.)

Jacek | 2018-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Kupiłem książkę, aby poczytać o gangsterach przedwojennej Warszawy. Pozycja jednak nuży zbyt długim i zbyt szczegółowym opisem historii Polskiej Partii Socjalistycznej. Trójka dla autora za poświęcony czas na zbieranie materiałów, lecz książka raczej dla pasjonatów historii politycznej.

karoilczuk | 2017-04-09
Na półkach: Przeczytane, Historyczne, 2017
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

W mojej ocenie nie jest to książka stricte o Tacie Tasiemce i Łokietku. Pełno w niej rozdziałów, przepełnionch tematyką parii politycznych II RP i rozgrywek między nimi, zaś o głównych bohaterach znajdziemy jedynie krótką wzmiankę. Ciężko było ją skończyć, chociaż zapowiadała się wyśmienicie...

Czytelnik_perfidny | 2016-01-03

Nachalna propaganda komunizmu. Liczne antysemickie wycieczki.

Penelopa | 2017-08-03
Przeczytana: 19 września 2017