Wyzwanie czytelnicze LC

Kacper. Strachy

Tłumaczenie: Donata Olejnik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kacper". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Papilon
Kipper's Monster
978-83-245-9704-8
pies, starch
actagaudi

Kacper i Tygrys wybrali się na biwak u stóp Wielkiego Wzgórza. Tygrys wziął swoją nowiuteńką latarkę, a Kacper książkę z opowiadaniami.

Jak dobrze, że w lesie nie straszy!

źródło opisu: Papilon, 2011

źródło okładki: http://www.najlepszyprezent.pl/sklep/main.php?m=ma...»

zuzankawes | 2013-10-31

Kacper, to sympatyczny psiak, którego pokochały rzesze dzieciaków na świecie. Od jakiegoś czasu, gości również w domach polskich dzieci, witając je z ekranu telewizora, czy uśmiechając się z książek. Ten książkowy, o którym chciałabym wam dzisiaj powiedzieć jest dziełem, a może raczej dzieckiem Micka Inkpena, brytyjskiego pisarza, który napisał cykl książek o psiaku, który stał się przyjacielem każdego dziecka. Autor, mocno z resztą uhonorowana postać, poszczycić się może m.in. nagrodą British Book Award, ale w jego kolekcji literackich trofeów jest tego znacznie więcej.

Kacper, którego część dzieci być może zna też pod imieniem Kipper, to przyjazny szczeniak, o którym powstał cały cykl książeczek. Jego przygody zapierają dech w piersiach maluchom, śledzącym z zapamiętaniem jego wyczyny. Jak mówi, a raczej pisze autor we wstępie „Kacpra”, jego książki mają pozaginane uszy, bo tak często dzieci po nie sięgają. Ja na przykładzie własnych córek muszę sprostować, że przygody Kacpra...

biblioteczka_justyny | 2014-07-21
Przeczytana: 08 marca 2018

Dobrze, gdy poprzez czytanie bajek, możemy dzieciom coś wytłumaczyć. Tak jest z tą książką, dzięki której okazuje się, że nie wszystko jest takie straszne, jak może nam się wydawać na początku, a przełamywanie strachu jest częścią dorastania naszych dzieci.
Polecam.

carola13 | 2019-01-19