YOUTUBE Wideo online a kultura uczestnictwa

Tłumaczenie: Tomasz Płudowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Media cyfrowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
YouTube. Online Video and Participatory Culture
978-83-01-16740-0
internet, media cyfrowe, youtube
Okularnica

YouTube jest od lat jedną z najpopularniejszych i najczęściej wspominanych portali internetowych. Jest dla nas oczywiste, że szukając plików multimedialnych wejdziemy na YouTube; ale czy jesteśmy świadomi, w jaki sposób YouTube zmienił sposób, w jaki słuchamy muzyki i oglądamy filmy? Książka pokazuje, jak YouTube wykorzystywany jest przez producentów medialnych, publiczność, a także twórców – amatorów. Autorzy pracy prowokują do namysłu, w jaki sposób wraz z rozpowszechnieniem się YouTube diametralnie zmieniły się nasze wyobrażenia o produkcji kulturalnej i konsumpcji. YouTube to nieodzowna pozycja dla wszystkich zainteresowanych socjologią kultury i współczesnym przemysłem medialnym.

Bez względu na to, czy uwielbiacie czy nie znosicie YouTube, serwis ten stanowi obecnie część mediów głównego nurtu i siłę, z którą należy się w kulturze popularnej liczyć. Choć nie jest jedyną stroną w internecie, na której można umieszczać filmy wideo, jej szybki rozkwit, różnorodne treści i upowszechnienie w zachodnim, anglojęzycznym świecie sprawiają, że można dzięki niej zrozumieć zmieniające się związki pomiędzy technologiami nowych mediów, przemysłami twórczymi i polityką kultury popularnej. Celem tej książki jest przeanalizowanie niektórych, często konkurencyjnych, poglądów dotyczących tego, czym jest YouTube i jakim celom może w przyszłości służyć.

(Fragment tekstu)

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/103446/youtube.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/public/pic/hcovers/240/21/youtube_103446.jpg

AdamS | 2012-12-01

Świetnie napisana i jednocześnie rzetelna książka. Jako pierwsze poważne opracowanie tematu wydane po Polsku zasługuje na uwagę, szczerze polecam!

edd_4 | 2017-05-28
Socjologos | 2017-05-01