Tellos - 3 - Walka z cieniem

Tłumaczenie: Michał Studniarek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czarnoksiężnik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
Wkp

Kolejny tom serii Tellos, która cieszy się ogromną popularnością w wielu krajach. Recepta na Tellos jest prosta: weź elfa, pirata, chłopca, dorzuć do tego dwóch zwierzęco kształtnych osobników i wrzuć ich do akcji jednego komiksu. A jeśli włączysz do fabuły diabelskiego osobnika w czerwonym T-shircie i dżinsach oraz fosforyzujący amulet z wszechmocnym Dżinem - otrzymasz niezwykłą i emocjonującą opowieść.
Tym razem bohaterowie stają do walki z bezlitosnymi łowcami przysłanymi przez Malesura, która staje się okazją do romantycznego spotkania oraz... kłótni między Serrą i Hawke'em. W ferworze walki Koj zostaje śmiertelnie ranny, a amulet dostaje się w łapy okrutnej Pantery. Czy zło zatriumfuje?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/tellos/3

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/tellos/3

Wkp | 2014-02-04

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXXXII

Malesur jest szczęśliwy, bo Koj, Jarek i Serra wpadli w pułapkę a medalion trafił w ręce jego ludz. Rozkazuje zabić całą trójkę, ale wtedy do akcji włączają się znajomi Serry, drobni złodzieje Rikk i Hawke…

Tom trzeci, ponad połowa historii za nami, a zabawa nadal jest przyjemna i lekka. Nie ma szans się nudzić, nie można też Tellosowi odmówić lekkości, humoru, awanturniczego klimatu… Tak samo, jak powtórkowości, schematyczności i kilku innych nie ważnych tak naprawdę kwestii.

Fabuła nie dla dojrzałych czytelników ceniących poważne i ważkie treści, ale dla każdego, kto ma w sobie dziecko, którego się nie wstydzi i lubi czasem po prostu dobrze i niezobowiązująco się bawić. Minus jest taki, że kilka stron traci na jakości, bo skan jest rozpikselowany, ale w zalewie dużo gorszych błędów edytorskich w komiksach wydawanych w naszym kraju naprawdę mało znacząca to sprawa.

Zerr | 2013-11-18
Przeczytana: 13 lipca 2013

Tekst ukazał się na: www.recenzjum.blogspot.com

Czasem zdarza mi się zakupić jakiś komiks lub też i całą serię, zasiąść i poczytać. Z "Tellos" było jednak nieco inaczej, bowiem byłem w posiadaniu jedynie pierwszego tomu, który trafił w moje ręce w roku 2011. Od tamtej pory co jakiś czas prowadziłem poszukiwania kolejnych egzemplarzy, aż udało mi się (cudem) zebrać całą pięciozeszytową kolekcję. Tego typu forma czytelnictwa jest raczej mniej wymagająca od książek, jednakowoż, przynajmniej dla mnie, równie interesująca.

Raczej wątpię, by komuś jeszcze udało się zdobyć gdzieś omawiane przeze mnie komiksy. Sam miałem z tym nie lada kłopot. Dlaczego zatem recenzuję serię "Tellos"? Sam nie jestem pewny. To już chyba weszło mi w nawyk. Nie potrafię czegoś przeczytać, a później rzucić w kąt i zapomnieć. Zatem pewnie niektóre recenzje piszę w pewnym stopniu także i dla samego siebie. By nie zapomnieć, by móc w każdej chwili do tego wrócić. Czasu na ponowną lekturę może już nie być, ale...

lyl3th | 2015-01-21
Isil | 2013-11-04