Narody i nacjonalizm po 1780 roku. Program, mit, rzeczywistość

Wydawnictwo: Difin
Nations and Nationalism since 1780: programme, myth, reality
978-83-7641-156-9
shpinac

Książka poświęcona jest dziejom ruchów narodowych, od ludowego protonacjonalizmu sprzed epoki państw narodowych po antykolonializm i dążenia separatystyczne drugiej połowy XX wieku. Autor ukazuje związki nacjonalizmu z politycznymi ideologiami lewicy i prawicy, a także jego wymiary językowe i religijne. Prezentowany przekład oparty jest na drugim wydaniu książki, uzupełnionym o analizę...

Prezentowany przekład oparty jest na drugim wydaniu książki, uzupełnionym o analizę wydarzeń związanych z procesami, które nastąpiły w Europie Wschodniej po 1989 roku. Obok publikowanych po polsku prac m.in. Ernesta Gellnera i Benedicta Andersona, książka Erica Hobsbawma należy do kanonu krytycznej historiografii i problematyki narodowej.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1265

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1265