Atomy w naszym domu. Moje życie z Enrikiem Fermim

Tłumaczenie: Maria Nowakowska-Hurwic
Seria: Biblioteka Problemów
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia

Książka Laury Fermi pt. "Atomy w naszym domu" przedstawia historię życia oraz odkryć naukowych jednego z najznamienitszych uczonych ubiegłego stulecia. Człowieka, który nigdy nie rozstawał się ze swoim suwakiem logarytmicznym. Osoby nieznoszącej przegrywać. Dla niego złamano zasadę tajemnicy Nagrody Nobla, informując go wcześniej, że jego kandydatura została wysunięta. Opisane jest zbudowanie pierwszego na świecie stosu atomowego, a później przeprowadzenie pierwszej samo podtrzymującej się reakcji jądrowej.

źródło opisu: PWN, 1961

źródło okładki: zdjęcie autorskie