Pamiętnik pokojówki z "Europejskiego"

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Ewa

Wspomnienia z okresu II wojny światowej.

źródło okładki: wikipedia

chimera | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

Gdy widzę książki po 2 zł nigdy nie przechodzę obojętnie, tą ciekawą pozycje znalazłam w koszyczku w bibliotece podczas pobytu w kochanej Warszawie, zaintrygował mnie tytuł gdyż interesuję się wszystkim co dotyczy przedwojennej i wojennej Warszawy, jak się okazało podczas lektury hotel europejski pojawia się w tej książce raptem w kilku zdaniach. Ten pamiętnik to wspomnienia prostej niewykształconej kobiety po powstaniu warszawskim, jej gehenna w obozach pracy i życie w Niemczech na skraju upadku III rzeszy . Polecam tą książkę jest bardzo dobrze napisana, aż ciężko się oderwać, nie występują tam tylko źli Niemcy i dobrzy Polacy, dosyć dobrze przedstawione są różne postawy ludzkie w obliczu totalitaryzmu.