Pisma wybrane

Wydawnictwo: Znak
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7006-867-7
historyczna

„Jest aż nazbyt jasne i oczywiste, zwłaszcza po tragicznych doświadczeniach XX wieku, że właściwa wizja współistnienia różnych grup etnicznych w Polsce i na całym globie jest jednym z najbardziej palących problemów, wobec jakich staje nadchodzące trzecie tysiąclecie. Jednym z najważniejszych punktów w tym modelu rozwojowym jest problem polsko-ukraiński. Choć tkwi on korzeniami we wspaniałej wizji Rzeczypospolitej trojga narodów, to obrósł powłokami niesprawiedliwości i zbrodni opartej na zbrodniach wzajemnej nieufności. Staje przed każdym Polakiem i Ukraińcem ludzki i chrześcijański obowiązek pojednania i wyzbycia się kompleksów i zawiści. Dotyczy to również osoby jednego z największych duchowych przywódców Ukrainy, Metropolity Szeptyckiego. Z tych powodów wydanie polskiego przekładu wyboru jego pism wydaje mi się sprawą naprawdę ważną.”
Stefan Swieżawski

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2000

źródło okładki: Wydawnictwo Znak

Andrzej | 2013-11-13
Przeczytana: 2012 rok

Świetne teksty, poszerzają horyzont myślenia o wierze, Kościele, jego uniwersalności, bogactwie.

Lucassuss | 2014-05-01
Przeczytana: 02 maja 2014