Podpatrzone przez ślepca

978-83-62657-26-1
poezja, wiersze, poezja XXI wiek
poezja
Dariusz Okoń

Ze wstępu Autora: Człowiek uczy się przez całe życie, ciągle upada i znowu powstaje, a także kształtuje swój charakter. Ja również wykorzystałem ten czas na pewnego rodzaju zmianę stylu, ciągle jeszcze pracuję nad formą i z pomocą przychodzi mi lektura wierszy wielu znanych poetów (nie wspomniałem w przedmowie do pierwszego tomu o kimś jeszcze, komu wiele zawdzięczam – o Cyprianie Kamilu...

Ze wstępu Autora:

Człowiek uczy się przez całe życie, ciągle upada i znowu powstaje, a także kształtuje swój charakter. Ja również wykorzystałem ten czas na pewnego rodzaju zmianę stylu, ciągle jeszcze pracuję nad formą i z pomocą przychodzi mi lektura wierszy wielu znanych poetów (nie wspomniałem w przedmowie do pierwszego tomu o kimś jeszcze, komu wiele zawdzięczam – o Cyprianie Kamilu Norwidzie). I choć te utwory, które pojawią się w tym tomiku, nie są na pewno szczególnie wyjątkowe, to jednak stanowią zapis pewnej części mojego życia, fragmentu siebie samego i zatrzymują w sobie choć kilka momentów czasu, który ciągle ucieka.

Jedno, co mogę zagwarantować to to, że wiersze są zapewne inne i różnią się czasem nawet bardzo od tych, które do tej pory wydałem. Miał na to wpływ czas, a także inne czynniki zewnętrzne (i głównie wewnętrzne). Tak naprawdę swój wkład miała każda ze spotkanych osób, przeczytany wiersz, książka, rozmowa, widok, piosenka, obraz, itp.

(...) W pewnym sensie my wszyscy jesteśmy ślepcami. Jakże często nie patrzymy na świat – lub po prostu nie chcemy nań popatrzeć. Przechodzimy obojętnie obok, nie zwracamy uwagi i pędzimy, mając jakby klapki na oczach. I właśnie poezja i uczucia są tym "podpatrzeniem" – zwróceniem uwagi na swe otoczenie. (Dariusz Okoń)

źródło opisu: http://www.libenter.pl/ebook/podpatrzone-przez-slepca

źródło okładki: http://www.libenter.pl/ebook/podpatrzone-przez-slepca