Techniki manipulacji 30 sekretów wytrawnych manipulantów

Wydawnictwo: Flashbook.pl
poradniki

30 sekretów wytrawnych manipulantów To one sprawiają, że niektórzy ludzie potrafią tak łatwo skłonić nas do zmiany zdania. Przewodnik przedstawia wszystkie sztuczki manipulantów i uczy bronić się przed nimi. Otwiera oczy na rzeczy, z których często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy. Każdemu z nas zdarzyło się paść ofiarą manipulacji. Spotykamy się z nią dużo częściej, niż się nam wydaje. Manipulacja to nie tylko skomplikowane zabiegi stosowane przez wysokiej klasy specjalistów. To często proste chwyty, które sprawiają, że w sporze stajemy się zupełnie bezbronni. Pochylamy głowę i pod naporem pozornie przekonujących argumentów ustępujemy. Czas powiedzieć dość! Książka Techniki manipulacji pozwoli ci poznać SEKRETY MANIPULANTÓW. Manipulacja ma wiele twarzy. Trudno ją zdefiniować. Jej najważniejszym elementem jest jednak stosowanie trików, które pozwalają zmylić przeciwnika w dyskusji czy negocjacjach. Książka opisuje szczegółowo kilkadziesiąt sposobów na to, jak nawet kiedy przy braku rzeczowych argumentów można przekonać innych do swoich racji. Jeśli jesteś ciekaw, do jakich sposobów uciekają się najlepsi manipulanci ta książka jest dla ciebie. Książka Techniki manipulacji może okazać się zbawienna w wielu sytuacjach. Jeśli boisz się manipulacji podczas służbowych rozmów czy negocjacji sięgnij po nią, a dowiesz się, jak skutecznie się bronić. Jeśli czeka cię poważna, rozstrzygająca rozmowa dotycząca spraw służbowych czy rodzinnych sięgnij po książkę Techniki manipulacji , żeby uzbroić się przed nią w wiedzę o trikach manipulantów i umieć z nimi walczyć. Jeśli uważnie śledzisz wystąpienia medialne znanych polityków ? sięgnij po ?Techniki manipulacji?, a bez trudu zidentyfikujesz chwyty, które stosują niektórzy z nich. Ksiażka jest przygotowana tak, żeby po jednorazowej lekturze łatwo było praktycznie wykorzystać przedstawioną w niej wiedzę . Na początku znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania: co to jest manipulacja? czy powinniśmy stosować manipulację? jak walczyć z blokadami i pułapkami przeciwnika w dyskusji? Potem opisane są szczegółowo dziesiątki technik. W każdym z opisów znajdziesz oczywiście wiele życiowych przykładów i szczegółowe informacje o obronie. Sięgnij po Techniki manipulacji i dowiedz się, jak w praktyce wygląda stosowanie technik takich jak m.in: fałszywa alternatywa, tabu, czerń-biel, sztuczny dylemat, pułapka analogii, czarnowidztwo, zjeżdżalnia, pułapka precyzji, taktyka autorytetu, oczywistości, gwarancji, tradycji, perfekcji, tematu zastępczego, zatrute źródło, błędne koło, racja tłumu, pułapka pryncypiów, trywialnych obiekcji, zmiany znaczenia itd. Zyskaj wiedzę, która może przydać się w każdej chwili.

Kłamczucha | 2013-12-07
Przeczytana: 2010 rok

Książka pomoże nam bardziej w tym, jak rozpoznać manipulację, niż jak się przed nią bronić. Napisana łatwym językiem, bardzo krótka, raczej dla amatorów i ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z tego typu poradnikami.

bociek | 2013-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Książka zajmuje się istotą manipulacji w negocjacjach i rozmowach z innymi, w tym tak ważnymi jak przełożony, czy pracodawca. Zwraca uwagę na bardzo proste zwroty często używane i znajduje dla nich obronę. Książka warta nie tylko zapoznania, ale i nauczenia się. Nie zawiera szerokiego opisywania teorii i co często się zdarza, zbyt długiego tłumaczenia ich działania. Wpierw przedstawiona jest technika manipulacji z przykładem - i kolejno propozycja obrony przed nią.

kocham_cie | 2015-03-05
Na półkach: <2015, Przeczytane