Spacerkiem po dawnym Wejherowie (na pocztówkach z lat 1882-1944)

Wydawnictwo: Oskar
978-83-89923-81-3
albumy
Umina

Album Spacerkiem po Wejherowie (na pocztówkach z lat 1882-1944) prezentuje około 250 widoków miasta. Większość z prezentowanych ilustracji stała się przyczynkiem do opowiedzenia ciekawej wejherowskiej historii. W opisach, oprócz identyfikacji miejsc, budowli i obiektów na nich prezentowanych, wykorzystano cytaty z kilkunastu wydawnictw z lat 1848-1939, w tym fragmenty z prac Józefa Staśki Przewodnik po Wejherowie i okolicy z 1923 r., ks. Jana Rooka Kronika Kościoła, Parafii, Klasztoru, Kalwarii oraz miasta Wejherowa 1663-1887 i Franza Schultza Dzieje powiatu wejherowskiego i puckiego z 1907 r. Zamieszczone w książce pocztówki zostały ułożone w konwencji spaceru po mieście. Po wprowadzeniu (okolice miasta, panoramy i najstarsze karty pocztowe) wchodzimy do miasta dawnym traktem gdańsko-lęborskim, od strony Gdańska - dzisiejszą ul. Rybacką. Następnie ul. 12 Marca dochodzimy do Placu Wejhera. Stąd dalej razem z książką możemy odbyć kilkugodzinną sentymentalną wycieczkę po grodzie Jakuba Wejhera.

źródło opisu: http://www.wydawnictwooskar.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie