Żony, kochajcie swoich mężów!

Wydawnictwo: W drodze
poradniki

Jest to książka, która zapewne wzbudzi protesty kobiet a znajdzie uznanie u mężczyzn. A może będzie właśnie odwrotniea! Autor w niezwykle przejrzysty sposób podejmuje najważniejsze i najtrudniejsze dla małżeństwa tematy: społeczna rola i uznanie mężczyzny i kobiety, specyfika podejścia do pracy, bezrobocie lub nadmierne zaangażowanie zawodowe mężczyzny, praca kobiet, seksualność i różnice w...

Autor w niezwykle przejrzysty sposób podejmuje najważniejsze i najtrudniejsze dla małżeństwa tematy: społeczna rola i uznanie mężczyzny i kobiety, specyfika podejścia do pracy, bezrobocie lub nadmierne zaangażowanie zawodowe mężczyzny, praca kobiet, seksualność i różnice w jej przeżywaniu, doświadczenie zdrady, regulacja poczęć, ojcostwo, podział obowiązków w codziennym życiu, rozrywka, stosunek do pieniędzy, teściowa, strach przed wyzwoloną kobietą, Bóg i wiara. Jest to książka, która zapewne wzbudzi protesty kobiet, a znajdzie uznanie u mężczyzn. A może będzie właśnie odwrotnie?!

Kiedy małżonkowie nie są zgodni, czy kupić bilety do kina albo krzesła do kuchni, czy nawet wycieczkę do Wenecji, to jeszcze nie ma dramatu, rozwód im nie grozi. Gorzej gdy różnica zdań dotyczy kupna domu albo samochodu. Zwłaszcza że kobiety i mężczyźni w inny sposób robią zakupy. Mężczyźnie nie jest łatwo zrozumieć, po co kupować dwudziestą parę butów, a kobiecie trudno rozróżnić, czy lepiej kupić mikroprocesor o częstotliwości 1200 czy 1800 MHz. Tym bardziej że mężczyzna lubi gry słowne i twierdzi, że jego żona w y d a j e, podczas gdy on i n w e s t u j e. Inwestuje w dom, samochód, komputer, wiertarkę, czyli rzeczy użyteczne, a nie jakieś fatałaszki! Wydawanie pieniędzy to dziedzina, w której dobra komunikacja pomiędzy małżonkami ma kapitalne znaczenie.

Hugues Dollié jest doświadczonym wykładowcą prowadzącym sesje przysposobienia do życia w rodzinie. Prowadzi również spotkania i nauki przedmałżeńskie.

mellaga | 2016-11-29
Przeczytana: 2016 rok