Listy od nikogo

Wydawnictwo: Radwan
4 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7745-287-5
Tostek Piekarz

Rafał i Przemek przyjaźnią się od dzieciństwa. Po tym jak jeden z nich dostaje swoje pierwsze w życiu listy miłosne, dochodzi do tajemniczych zdarzeń i przygód, które wzmocnią ich przyjaźń. Wraz z kolegami z podwórka rozpoczynają niezwykłe śledztwo, tworząc specjalnie w tym celu tajną Księgę. Jak potoczą się ich losy i czy uda im się rozwiązać tajemnice? Tego dowiecie się, czytając tę książkę.

Tostek Piekarz | 2012-05-28
Przeczytana: 28 maja 2012

"Listy od nikogo" to książka wydana nakładem wydawnictwa Radwan, napisana przez 17-letnią uczennicę mojego technikum. Opowiada historię chłopaka, w którym zakochuje się pewna tajemnicza dziewczyna, a po jakimś czasie, on zaczyna odwzajemniać jej uczucie. Wygląda to mniej więcej tak: jest sobie chłopak, na imię ma Rafał, chodzi sobie do jakiejś szkoły w jakimś mieście (ani razu w książce nie jest wspomniane jaka to szkoła ani jakie miasto, jednak z jednego z opisów da się wywnioskować, iż chłopaczek jest z gimnazjum), pewnego dnia znajduje liścik od tajemniczej wielbicielki. Ok, nie no, zdarza się (powiedzmy). Potem zaczyna znajdować kolejne liściki i prezenty, nawet u siebie w domu. W listach tych TI - bo tak podpisuje się tajemnicza dziewczyna - zachowuje się jak psychofanka jakiejś gwiazdy (dlaczego przyszło mi do głowy One Direction?), zaczyna nazywać go "kochanie", "misiu", "najsłodszy", "najukochańszy". Roi się również od emotikonki ";*" oraz tekstów w stylu "już na zawsze...