Aerobik i step Ćwiczenia dla każdego

Wydawnictwo: Buchmann
sport

Aerobik i step. Ćwiczenia dla każdego. Trening na każdy dzień * rozgrzewka, częsć cardio i cooldown * taniec na stepie * fitness z muzyka Aerobik w potocznym znaczeniu okresla zajęcia grupowe przy muzyce. Obecnie istnieje wiele form zajęć posiadajacych własne nazwy, ale nadal okreslanych mianem aerobik. Step to zajęcia, które wymagaja użycia specjalnej platformy do ćwiczeń. W Ćwiczeniach dla każdego. Aerobiku i stepie zostały opisane formy taneczne z użyciem stepu oraz te, które wykonuje się bezposrednio na podłodze. zadaniem ich wszystkich jest wywieranie pozytywnego wpływu na układ sercowo naczyniowy, kształtowanie koordynacji, uzyskanie ogólnej sprawnosci fizycznej oraz poprawy wydolnosci organizmu. Ważnym aspektem jest również poprawa samopoczucia. zajęcia uważa się za wszechstronne, gdyż oprócz strony fizycznej dbaja także o równowagę psychiczna. Ksiażka jest podzielona na dwa główne działy: Aerobik i Step. Każda z tych częsci jest skonstruowana jak lekcja w klubie fitness. Możemy zapoznać się z jej struktura (rozgrzewka, częsć cardio, cooldown), przeanalizować nazwy kroków i sposób ich wykonania, poznać metody wykorzystywane przez instruktorów podczas budowania choreografii, a także spróbować własnych sił podczas ćwiczeń rozciagajacych zamieszczonych w częsci cooldown.

magia78 | 2016-08-01
czarnyworek | 2014-06-29