Lubimyczytać.pl to:

papier
Monika
6.5 (26 ocen i 4 opinie)

Opis książki

"Wzgórza Szkocji" to saga o wojnie klanów, konfliktach zobowiązań i zakazanej miłości. Akcja serii rozgrywa się w średniowiecznej Szkocji, a bohaterami są członkowie rodu Murrayów. "Przeznaczenie" opowiada historię prawego i silnego rycerza, sir Balfoura Murraya. Spotyka on na swej drodze Maldie Kirkcaldy, tajemniczą piękność, której życiem kieruje pragnienie zemsty. Maldie staje przed trudnym wyborem - nie może zdradzić sir Balfourowi swej tożsamości, a jednocześnie nie jest w stanie uwolnić się od namiętności, jaką budzi w niej mężczyzna.

źródło opisu: Ringier Axel Springer, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
ZARAZA | 2013-01-07
Przeczytana: styczeń 2013

Romans jako taki dobry, ale brakowało prawdziwego klimatu średniowiecza. Powieść momentami przewidywalna i nużąca. Niektóre zwrotu chyba nie powinny znależć się w tej książce ze wzgledu na to, że raczej nie pasują do czasów akcji- może to wina tłumacza, albo niedopatrzenie autorki. Powieść nie jest taka zła, ale trochę poprawek i byłaby całkiem dobra.

AnnaMaryMadlene | 2014-04-09
Na półkach: Ebooki, Przeczytane

Trochę przesłodzona jak na romans i zbyt przewidywalna. Niezbyt podobały mi się niektóre sceny, ale przeczytałam całą, więc nie jest najgorzej. Nie ma jakichś większych powiązań ze średniowieczem. Trochę rozczarowało mnie, że ma tak nie wiele wspólnego ze Szkotami. Myślałam, że wreszcie trafiłam na historię związaną z kiltami, sporranami i klanami. No nie bardzo. Głównie walka o miłość i happy end. Tak czy owak przeczytać można ;P

Kyou | 2013-03-28
Przeczytana: 27 marca 2013

No co mogę powiedzieć? Książka leżała na półce czekając, aż nabiorę ochoty na jej przeczytanie. W końcu się za nią zabrałam. Z podejściem 'miejmy to już za sobą'. Kto by się spodziewał, że tak mnie ta książka zachwyci? Przypomniała mi trochę serię Kerrelyn Sparks albo J.R. Ward, tylko brakowało tych wszystkich wampirzo-nadprzyrodzonych rzeczy. Ale nawet to jest plusem tej książki. Zabieram się za następną część!

toska1982 | 2013-02-09
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Wzgórza Szkocji pewnego dnia zobaczyłam za szybą w kiosku, nie nabyłam ich od razu, ale codziennie rzucały mi się w oczy i codziennie mówiły „kup mnie, kup”. No i w końcu kupiłam, od razu dwie części i chociaż nie wiedziałam czy na pewną mi się spodobają, to jednak opis był bardzo obiecujący.

„Wzgórza Szkocji” to saga o wojnie klanów, konfliktach zobowiązań i zakazanej miłości. Akcja serii rozgrywa się w średniowiecznej Szkocji, a bohaterami są członkowie rodu Murrayów”

Balfour Murray, dziedzic Donncoill, wraz z bratem Nigielem, wyrusza na wojnę z Beatonem. Porwał on ich przyrodniego brata. Jednak walka bardzo szybko się kończy, nie mają oni szans na odzyskanie Erica, z zamkniętego zamku, pełnego uzbrojonych rycerzy. Na domiar złego Nigiela dopadła strzała prosto w pierś i trzeba jak najszybciej udzielić mu pomocy. Na szczęście po wycofaniu się, na drodze spotykają młodą dziewczynę, która twierdzi, że może pomóc rannemu, że zaopiekuje się nim dopóki ten nie odzyska sił. Wszystko wyd...

Sharothar | 2014-04-14
polishidiot | 2014-02-03