Okładka książki Przeznaczenie

romans
typ
papier
Monika
6,42 (31 ocen i 4 opinie)

Opis książki

"Wzgórza Szkocji" to saga o wojnie klanów, konfliktach zobowiązań i zakazanej miłości. Akcja serii rozgrywa się w średniowiecznej Szkocji, a bohaterami są członkowie rodu Murrayów. "Przeznaczenie" opowiada historię prawego i silnego rycerza, sir Balfoura Murraya. Spotyka on na swej drodze Maldie Kirkcaldy, tajemniczą piękność, której życiem kieruje pragnienie zemsty. Maldie staje przed trudnym wyborem - nie może zdradzić sir Balfourowi swej tożsamości, a jednocześnie nie jest w stanie uwolnić się od namiętności, jaką budzi w niej mężczyzna.

źródło opisu: Ringier Axel Springer, 2012

Polecamy

Opinie czytelników
ZARAZA | 2013-01-07
Przeczytana: styczeń 2013

Romans jako taki dobry, ale brakowało prawdziwego klimatu średniowiecza. Powieść momentami przewidywalna i nużąca. Niektóre zwrotu chyba nie powinny znależć się w tej książce ze wzgledu na to, że raczej nie pasują do czasów akcji- może to wina tłumacza, albo niedopatrzenie autorki. Powieść nie jest taka zła, ale trochę poprawek i byłaby całkiem dobra.

AnnaMaryMadlene | 2014-04-09
Na półkach: Przeczytane, Ebooki

Trochę przesłodzona jak na romans i zbyt przewidywalna. Niezbyt podobały mi się niektóre sceny, ale przeczytałam całą, więc nie jest najgorzej. Nie ma jakichś większych powiązań ze średniowieczem. Trochę rozczarowało mnie, że ma tak nie wiele wspólnego ze Szkotami. Myślałam, że wreszcie trafiłam na historię związaną z kiltami, sporranami i klanami. No nie bardzo. Głównie walka o miłość i happy end. Tak czy owak przeczytać można ;P

Kyou | 2013-03-28
Przeczytana: 27 marca 2013

No co mogę powiedzieć? Książka leżała na półce czekając, aż nabiorę ochoty na jej przeczytanie. W końcu się za nią zabrałam. Z podejściem 'miejmy to już za sobą'. Kto by się spodziewał, że tak mnie ta książka zachwyci? Przypomniała mi trochę serię Kerrelyn Sparks albo J.R. Ward, tylko brakowało tych wszystkich wampirzo-nadprzyrodzonych rzeczy. Ale nawet to jest plusem tej książki. Zabieram się za następną część!

toska1982 | 2013-02-09
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Wzgórza Szkocji pewnego dnia zobaczyłam za szybą w kiosku, nie nabyłam ich od razu, ale codziennie rzucały mi się w oczy i codziennie mówiły „kup mnie, kup”. No i w końcu kupiłam, od razu dwie części i chociaż nie wiedziałam czy na pewną mi się spodobają, to jednak opis był bardzo obiecujący.

„Wzgórza Szkocji” to saga o wojnie klanów, konfliktach zobowiązań i zakazanej miłości. Akcja serii rozgrywa się w średniowiecznej Szkocji, a bohaterami są członkowie rodu Murrayów”

Balfour Murray, dziedzic Donncoill, wraz z bratem Nigielem, wyrusza na wojnę z Beatonem. Porwał on ich przyrodniego brata. Jednak walka bardzo szybko się kończy, nie mają oni szans na odzyskanie Erica, z zamkniętego zamku, pełnego uzbrojonych rycerzy. Na domiar złego Nigiela dopadła strzała prosto w pierś i trzeba jak najszybciej udzielić mu pomocy. Na szczęście po wycofaniu się, na drodze spotykają młodą dziewczynę, która twierdzi, że może pomóc rannemu, że zaopiekuje się nim dopóki ten nie odzyska sił. Wszystko wyd...

Silvestris | 2014-09-26

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica