Książka raportów lekarza dyżurnego - Szpital Wolski w okresie Powstania Warszawskiego

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Karolina

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ignac | 2018-04-25

Bardzo, bardzo, bardzo interesujące. Temat służby zdrowia przy okazji działań wojennych zawsze jest na uboczu tu zaś mamy go w pełnej krasie i w dodatku jako jedyny. Nawet lekarzom co prawda nie udało się uniknąć niemieckiego bestialstwa i mocno zapadają w pamięć wspomnienia autora o tym jak to Niemcy "ewakuowali" szpital zabijając wszystkich w tym i personel medyczny (nota bene nie zdecydowali się by zatrudnić personel w pełnym składzie we własnym szpitalu, trochę marnotrawstwo zważywszy na ich ogólną sytuację na froncie) i światowej sławy medyków. Bardzo wartościowa lektura zwłaszcza, że taka króciutka - mniej niż 100 stron.