Koktajl misyjny

Wydawnictwo: Sorus
978-83-89949-84-4
piri24

"Koktajl misyjny" to nie przepis na nowy rodzaj napoju, lecz bogata w różnorodne smaki i zapachy mieszanka wspomnień z 26 lat pracy misyjnej Autora w różnych częściach świata (w Ameryce Południowej i Środkowej, a zwłaszcza w Afryce). Oprócz opisu pracy misyjnej, duszpasterskiej, o. Ryszard Modelski najwięcej miejsca poświęca przedstawieniu warunków życia codziennego ludzi, wśród których pełnił...

Oprócz opisu pracy misyjnej, duszpasterskiej, o. Ryszard Modelski najwięcej miejsca poświęca przedstawieniu warunków życia codziennego ludzi, wśród których pełnił swą posługę, m.in. zwyczajów, kuchni czy zdrowia. Omawia także kontrowersyjne, z punktu widzenia misjonarza i chrześcijanina, kultury, tematy, np. poligamię i specyfikę rodziny afrykańskiej, a nawet wszechobecne czary i magię. Stara się nakreślić możliwie pełny, barwny obraz życia społeczności afrykańskich, ucząc tym samym tolerancji i szacunku dla ich odrębności. Czytelnicy, niezależnie od wieku, mogą więc odbyć wraz z Autorem "podróż życia" i nie będą żałować, że sięgnęli po tę tętniącą życiem książkę - czyniąc z niej miły prezent dla siebie i bliskich, a jednocześnie wspierając finansowo działalność misyjną.

źródło opisu: www.sorus.com.pl

źródło okładki: www.sorus.com.pl

Ojciec Modelski zabiera nas w podróż do krajów w Ameryce Południowej i Afryce, w których pełnił posługę misyjną. Zapoznaje nas z posługą katechistów, pracą misjonarzy, przejawami religijności mieszkańców tych kontynentów. Uwypukla problemy krajów Trzeciego Świata, nie zapominając o dziękczynieniu.
Jeden z rozdziałów dotyczy Świąt Bożego Narodzenia i innych tradycji świątecznych. Ciekawa lektura.

Kasia | 2016-12-01
Kasia | 2013-01-19