podróże, pisarze, reporterzy
czasopisma
jusola

kwartalnik o podróżach; "Kontynenty" to literatura podróży, osobiste relacje reporterów, fotografów i podróżników dobrze władających piórem i migawką, historie podróży i wielkich odkryć, wywiady, a także fragmenty najciekawszych, przygotowywanych do druku książek podróżniczych i reporterskich oraz zapowiedzi nowości wydawniczych z tego nurtu. W pierwszym numerze m.in.: "Zapiski mołdawskie"...

kwartalnik o podróżach;

W pierwszym numerze m.in.: "Zapiski mołdawskie" Andrzeja Stasiuka; "programowe" i osobiste wyznania Jacka Hugo-Badera o jego reporterskiej drodze; opowieść Wojciecha Jagielskiego o skandalach młodego Mandeli; wizjonerskie porównanie teraźniejszości Japonii z przyszłością Europy pióra Pauliny Wilk; fotografie i esej Marcina Kydryńskiego o Wietnamie; rozmowa z Colinem Thubronem - jednym z najbardziej uznanych na świecie pisarzy-podróżników, finalistą tegorocznych nagród im. Ryszarda Kapuścińskiego; reportaż Adama Wajraka o topiącej się Arktyce; Mariusza Zawadzkiego opowieść o opętaniu pewną tajemniczą mapą portugalską.

Najważniejszym materiałem są nieznane portrety autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego, odnalezione w jego prywatnym archiwum.

źródło opisu: http://www.agora.pl/agora/1,110923,11788583,_Konty...(?)

źródło okładki: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/agora-wydaje-magazyn-kontynenty#

• Piankowe niebo
  • Lhotse'89. Ostatnia wyprawa Jerzego Kukuczki
  • Charlie Hernández i Liga Cieni
  • Wśród rekinów
  • Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
  • Wilczerka
  • Córeczki
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Psychoza

Ryan Calejo

Wśród rekinów
Nele Neuhaus

8 (1 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

Wilczerka
Katherine Rundell

8,33 (3 ocen i opinii)
Córeczki
Adrian Bednarek

7,72 (32 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

7,5 (2 ocen i opinii)
Nigdy więcej
Anna Zamojska

8,4 (5 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

Kaligula. Wyznania szaleńca
Michał Kubicz

Oktaryna | 2013-03-09
Przeczytana: 09 marca 2013

Niestety, po lekturze doszłam do wniosku że wolę reportaże zebrane w książce niż przypadkowe zbiory takie jak ten magazy. Dobitny dowodem na to jest, iż najlepszym reportażem okazał się fragment książki "Światoholicy". Najmniej podobały mi się teksty Jacka Hugo-Badera i Pauliny Wilk. Poziom literacki wysoki ale całość zbyt chaotyczna przez co nie do końca interesowało mnie co czytam.

Maja | 2013-01-10

Fantastyczne czasopismo! Każdy tekst jest na najwyższym, światowym poziomie.

| 2012-12-28

Hugo-Bader jak zwykle irytujacy, majacy w pogardzie wszystkich myslacych inaczej. Calosc swietna! Reflekcje wietnamskie Kydrynskiego rewelacyjne!

PS. Chwilowy brak polskich znakow - przepraszam!

Maciej | 2012-12-14
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze

Minusem tej moim zdaniem jest to, że w dużej mierze są to fragmenty książek.

Piotr Gabryszak | 2012-09-21

Może być

allison | 2012-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Gdy zobaczyłam w kiosku okładkę "Kontynentów", bardzo się ucieszyłam! I wzruszyłam, bo było to jedno z moich ulubionych czasopism w dzieciństwie. Uwielbiałam wówczas podróżować z autorami artykułów po najdalszych zakątkach świata i zazdrościłam im przygód. Nawet w najśmielszych marzeniach nie myślałam, że w przyszłości w Europie nie będzie granic, a największą barierą dla podróżników i turystów okażą się finanse.

Celowo użyłam nazw "podróżnik" i "turysta" - o różnicach w rozumieniu tych pojęć pisze rewelacyjnie Jacek Hugo-Bader. I jego tekst, i reportaże pozostałej plejady dziennikarzy przeczytałam z prawdziwą przyjemnością.

Niechlubny wyjątek stanowi narcystyczny tekst Marcina Kydryńskiego - przeintelektualizowany i stawiający autora w centrum zainteresowania. Miałam nieodparte wrażenie, że pan Marcin krzyczy do mnie z każdej strony: "Jestem pawiem! Podziwiaj mój barwny ogon!".
Jedynie autorskie zdjęcia do tego tekstu zasługują - moim zdaniem - na uwagę. Tekst jest próbą...