O muzyce: pisma i wypowiedzi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rzeczy biograficzne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria, Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego
978-83-7453-078-1
muzyka, historia i krytyka

Działalność pisarska Witolda Lutosławskiego pozostawała dotychczas w cieniu jego dokonań kompozytorskich. Przyczynił się do tego fakt, iż jego pisma nie tylko są rozproszone w rozmaitych, niełatwo dostępnych źródłach, lecz także spora ich część, w tym wykłady wygłaszane na kursach kompozytorskich, dotychczas nie została wydana. Tymczasem ów pisarski dorobek, czego dowodzi niniejszy zbiór, ujawnia – na równi z indywidualnym stylem – bogactwo i wielokierunkowość zainteresowań jego autora; świadczy o tym, że angażował się on w ujawnianie tajników własnej techniki kompozytorskiej i budowy poszczególnych utworów, ale też był uważnym, a zarazem krytycznym obserwatorem polskiego życia muzycznego, również w jego wymiarze społecznym i politycznym.

Opracowania zbioru podjął się prof. Zbigniew Skowron.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,751.html