Sprawa sztucznego oka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
7 (33 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
The Case of the Counterfeit Eye
mrs_miggins

Hartley Basset leżał twarzą do ziemi. Jego głowę częściowo przykrywały zwinięte razem koce i kołdra. Miał rozpostarte ramiona. Prawa dłoń była mocno zaciśnięta. Z głowy wysączała się kałuża krwi, która z jednej strony wsiąkła w koc i kołdrę, z drugiej zaś w dywan. Na biurku przed nim stała przenośna maszyna do pisania z wkręconą kartka papieru, zapisaną mniej więcej do połowy.

źródło opisu: fragment z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Joanna | 2017-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2017

Bardzo fajna, ponadczasowa ksiazka. Super przedstawione jak adwokat szukał mordercy. Z ogromnym humorem. Nie jest naszpikowana nowinkami technicznymi tylko jak to było dawniej albo sie znajdzie morderca albo nie. Rozczarowanie tylko końcówką bo proces to po prostu streszczenie książki. No ale tak musialo byc.

Finkla | 2017-05-21
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 21 maja 2017

Jedna z kilkudziesięciu powieści o adwokacie Perrym Masonie. Krótka, szybko się czyta. Zaczyna się od kilku odrębnych wątków, które wkrótce splatają się w coraz ciaśniejszy wzór.

Interesująca fabuła, obfitująca w zaskakujące wydarzenia. Trup ściele się może niezbyt gęsto, ale na pewno zwłok nie brakuje, chociaż nie potykamy się o nie już na wstępie. Powiedziałabym, że nawiązanie akcji dość nietypowe, bo przestępstwo dopiero ma zostać popełnione, najpierw poznajemy czyjeś obawy.

Nieco więcej tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2017/05/sprawa-sztucznego-oka-stary-krymina.html

Joanna | 2012-08-30

Czytałam to już dawno i było bardzo fajne jak większość książek tego autora. Bo czytałam ich sporo