Wielka podróż Walta Whitmana

Seria: Ludzie Żywi
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Joanna

Szczegółowa biografia jednego z najsłynniejszych poetów amerykańskich - Walta Whitmana, który stał się inspiracją dla wielu poetów późniejszych, m.in. Allena Ginsberga.
Książka wzbogacona o teksty Whitmana i zdjęcia.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: www.books-troszkiewicz.com.pl

Pułkownik_Kurtz | 2018-07-14
Przeczytana: 2018 rok

Świetna biografia. Sporo w niej wybranych wierszy Walta, jego prywatnej korespondencji, a także - przede wszystkim - fascynujących opowieści o budującej się potędze Stanów, a w szczególności jednym z ważniejszych okresów - Lincolna i wojny secesyjnej. Nie brakuje także polskich wątków, ale nie są to wątki na siłę wtrącane, tylko faktycznie warte wspomnienia, których zapewne w amerykańskiej biografii nie uświadczymy. Polecam, w szczególności fanom Dylana, Ginsberga czy wszystkich innych wolnych duchów Ameryki.