Camping Story. Wakacje, namiot i rodzinne katastrofy

The Tent, The Bucket and Me
9788376420400
Camping, wspomnienia
Matacz

Czy pamiętasz czasy, gdy stłoczeni w samochodzie, obładowani po dach, z namiotem zamiast domu jechaliście całą rodziną na wakacje? Właśnie tak wyglądały wakacje małej Emmy Kennedy i jej rodziców. Każdy ich wyjazd – bez względu, czy była to dzika Walia, czy słoneczna Francja – zaczynał się wspaniale, lecz kończył katastrofą. Poturbowani, posiniaczeni, ze stratami w dobytku i „na psychice” wracali do domu przysięgając sobie, że był to ich ostatni wyjazd na camping. I że za rok już na pewno pojadą do miłego hotelu ze śniadaniem i basenem.

Camping Story to idealna lektura dla tych, którzy kochają podróże z namiotem, jak i dla tych, którzy nienawidzą. Nieprawdopodobne, lecz prawdziwe perypetie autorki oraz jej pełen autoironii styl gwarantują wyśmienitą zabawę pod warunkiem, że nic podobnego nie przytrafi
się nam samym.

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

mięta | 2017-07-17
Przeczytana: 14 lipca 2017

Czytając tę książkę, naprawdę się cieszyłam, że mi nigdy nic takiego nawet w małym procencie(co bohaterom) się nie przydarzyło. A też parę razy pod namiotami na wakacjach byłam.

Bohaterami książki jest pewna rodzina i ich wakacyjne perypetie.Poznajemy Emmę gdy ma 3 lata.I zaczyna się pierwszy urlop, na który jej rodzice postanawiają jechać pod namiot.Takich wyjazdów będzie 10, tyle jest rozdziałów, każdy to inne wakacje.
Jest początek lat 70-siątych, a rodzice Emmy są nauczycielami, co jak wiadomo,bez względu na czasy; na państwowym etacie nauczyciele milionerami nie są,czyli muszą na wakacje i w czasie ich trwania oszczędzać.
W książce jest wiele zabawnych sytuacji, ale chyba tylko dlatego, że one nas nie dotyczą.To tak jak z kimś kto śpiesząc się na ważne spotkanie,czy do pracy nagle się potknął i wylądował w kałuży błota, a przy okazji rozbił sobie kolano,albo nabił guza,jemu na pewno do śmiechu nie jest.Choć przechodzący obserwator pewnie miał by niezły ubaw.
Gdy się...

Dominika Gaweł | 2017-04-18
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

-Pojedźmy na wycieczkę! - zaproponowała Brenda. -Taką prawdziwą, gdzie potrzeba stuleci, żeby dotrzeć na miejsce, i wieków,żeby wrócić inną drogą, dzięki czemu można więcej zobaczyć. Zróbmy tak.

Burza | 2016-05-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

super

nixon | 2016-04-04

Uwielbiam tę książkę!
Jeżeli ktoś poszukuje czegoś lekkiego na poprawę humoru, to ten tytuł jest idealny!
Masa prześmiesznych historii, które (co gorsza, bo trzeba mieć naprawdę wyjątkowego pecha) wydarzyły się naprawdę.
Polecam zarówno wielbicielom rodzinnych wakacji pod namiotem (z pewnością znajdą wspólny mianownik z historiami opisanymi w książce) oraz przeciwnikom tego typu wypoczynku (by utwierdzili się w przekonaniu, że ich niechęć do takich wypadów jest jednak słuszna).

judoed | 2016-01-23

Camping Story to idealna lektura dla tych, którzy kochają podróże z namiotem, jak i dla tych, którzy ich nienawidzą. Nieprawdopodobne, lecz prawdziwe perypetie autorki oraz jej pełen autoironii styl gwarantują wyśmienitą zabawę pod warunkiem, że nic podobnego nie przytrafi się nam samym.
Sama książka doprowadziła mnie do śmiechu. Autorka pisze we wstępie, że te wydarzenia są prawdziwe i przytrafiły się JEJ samej i jej rodzinie. Skoro tak to czasami musieli mieć strasznego pecha.

lobuz09 | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

Bardzo lekka i przyjemna. Momentami czytając naprawdę się uśmiechałem :)

Lenka | 2015-10-19
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 19 października 2015

Dawno już nie czytałam tak nieciekawej i nudnej książki. Miało być zabawnie do bólu, a mnie raczej nic nie rozśmieszyło. Spodziewałam się super przygód fajnej rodzinki, a przygody wcale nie były ciekawe, a sama rodzinka beznadziejna. Nic szczególnego i nie będę nikomu polecać. Szczerze to żałuję, że dotrwałam do końca tej książki, ale może cały czas się łudziłam, że jednak okaże się ciekawsza...

Ferho | 2015-10-10
Przeczytana: 09 października 2015

Opis książki bardzo mnie zaciekawił.Po przeczytaniu,stwierdziłem jedno: Nie,to niemożliwe,nie można mieć aż takiego pecha! Czy faktycznie te wydarzenia miały miejsce,jak to opisuje autorka? Jeżeli tak,to jestem pełen współczucia i podziwu dla jej rodziny :D
Niesamowita historia traumatycznych przygód wakacyjnych (a jednak) opisana z humorem.
Czarna komedia,którą naprawdę warto poznać..i polecić:)

Sylwia | 2015-09-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Aż trudno uwierzyć, że to wszystko spotkało jedną rodzinę. Przygody tej rodziny zawstydziłyby samych Griswoldów :).

książek: 1995
tattwa | 2015-02-14
Przeczytana: 30 września 2012

Zabawna i sympatyczna opowieść. Popłakałam się ze śmiechu w kilku miejscach tak, że musiałam przerwać lekturę. Chętnie do niej znów wrócę.