6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna

Drzewa to najpotężniejsze i najdłużej żyjące rośliny. Wraz z krzewami tworzą grupę roślin drzewiastych.Każdemu, kto chce poznać drzewa i krzewy rosnące w naszych lasach, pomocny będzie ten atlas, gdzie szczegółowo przedstawiono:a wygląd liści,a budowę kwiatów, kwiatostanów i owoców,a pędy i pąki w okresie bezlistnym,a siewki drzew z liśćmi młodocianymi.Książka ta pozwoli Ci rozpoznawać najważniejsze gatunki drzew i krzewów leśnych dzięki wiernym portretom oraz dokładnym opisom ich budowy i rozwoju.Kieszonkowy atlas liści, kwiatów, owoców, nasion, pędów bezlistnych i siewek najważniejszych gatunków drzew i krzewów lasów Europy Środkowej, zawierający część opisującą ich budowę i rozwój.

Chiroptera | 2014-06-19

Świetna książka, istnieje kilka rzeczy które bym w niej zmieniła ale jej pomoc przy robieniu zielnika była nieoceniona.

grzechukzn | 2011-11-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Przyroda