W świetle dnia, anegdoty i bajki z Kaszub, ze słownika Sychty

Wydawnictwo: Region
anegdoty
Bacha85

Wybór blisko 200 anegdot i podań spisanych wśród Kaszubów przez ks. Bernarda Sychtę i zamieszczonych w wydanym ponad 30 lat temu, siedmiotomowym Słowniku Gwar Kaszubskich. Podania te opracowane zostały przez autora jako materiał pracy magisterskiej obronionej w 2003 roku na Uniwersytecie Gdańskim. W książce zamieszczono opowieści w dwóch wersjach językowych - kaszubskiej (w aktualnie obowiązującej pisowni) i polskiej (literackie adaptacje opowieści). Książka ukazała się w koedycji z wydawnictwem Bernardinum.

źródło opisu: Wydawnictwo Region, 2009

źródło okładki: http://wydawnictworegion.pl