Sztuka i teoria skutecznego nauczania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Akademii SUS". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Civitas
The Art and Science of Teaching: A Comprehensive Framework for Effective Instruction
978-83-896236-2-1
nauczanie, metodyka
mantra

Pierwsze polskie wydanie! Książka Marzano, należąca do kanonu pedagogiki, to podstawowa lektura dotycząca strategii i form pracy z uczniami. Wybitny amerykański autor próbuje ustalić, co o skutecznym nauczaniu mówią najnowsze badania i przełożyć tę wiedzę na praktyczne wskazówki dla nauczycieli. Jak określić i przedstawić cele edukacyjne, śledzić postępy uczniów oraz świętować ich sukcesy? Jak pomóc uczniom w skutecznym wykorzystywaniu wiedzy? Jak zaangażować uczniów? Takie przykładowe pytania powinni sobie stale zadawać nauczyciele na początku roku szkolnego, każdego działu nauczania i właściwie każdej lekcji. Wskazówki zilustrowane są konkretnymi przykładami „prosto z klasy”.

źródło opisu: http://civitas.com.pl/pl/p/Sztuka-i-teoria-skutecznego-nauczania/45

źródło okładki: http://civitas.com.pl/pl/p/Sztuka-i-teoria-skutecznego-nauczania/45

litpawel | 2015-07-28