Dlaczego galaretka się trzęsie? Odpowiedzi na nietypowe pytania dzieci

Tłumaczenie: Sławomir Wolski
Wydawnictwo: Jedność
Warum wackelt Wackelpudding? : Antworten auf kuriose Kinderfragen

Dzieci są mistrzami w zadawaniu nietypowych pytań: Dlaczego nie mogę się sam łaskotać? Czy tylko tata umie chrapać? Jak na głowie robią się guzy... O jak dobrze je znamy i doskonale wiemy, że jest ich dużo, dużo więcej... Dorośli czasami tracą już cierpliwość... No i cóż, przyznajmy to szczerze - nie zawsze znają na te pytania odpowiedzi... Z naszym leksykonem te pytania staną...

Dzieci są mistrzami w zadawaniu nietypowych pytań:

Dlaczego nie mogę się sam łaskotać?
Czy tylko tata umie chrapać?
Jak na głowie robią się guzy...

O jak dobrze je znamy i doskonale wiemy, że jest ich dużo, dużo więcej... Dorośli czasami tracą już cierpliwość... No i cóż, przyznajmy to szczerze - nie zawsze znają na te pytania odpowiedzi... Z naszym leksykonem te pytania staną się odrobinę łatwiejsze... Każdy mały odkrywca może wertować go samodzielnie albo możecie czytać go razem...

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2008

źródło okładki: www.jednosc.com.pl

_Niki_ | 2012-06-19
Przeczytana: 09 lutego 2011

Świetna książka (encyklopedia) ucząca dzieci w miły i przyjemny sposób poznawania świata i jego tajemnic.

Każde dziecko ma w życiu taki etap, w którym otaczający go świat staje się dla niego wielką zagadka. Dla malucha to czas, w którym zasypuje dorosłych milionami pytań i na każde z nich oczekuje wyczerpującej odpowiedzi. Często też jedna wątpliwość rodzi kolejną i tak pytania sypią się ze wszystkich stron, a rodzice łapią się za głowę szukając na nie sensownych odpowiedzi.

I jest to idealny moment by zajrzeć do tej oto książeczki. Znajdziemy w niej odpowiedzi na całe mnóstwo nietypowych pytań naszych pociech. Począwszy od tych dotyczących ludzkiego ciała, poprzez zagadki dnia codziennego, ciekawostki ze świata roślin i zwierząt, niewiadomych ze świata nauki i wiele wiele innych. Nie wiem czy istnieje pytane, na które nie znaleźlibyśmy odpowiedzi w tej książce. Jest ich tak wiele, że nasze pociechy nie zdołają nas już niczym zaskoczyć.

Dlaczego nie mogę się sam łaskotać?
Dlaczego czubki moich palców mają rowki?
Dlaczego mam jeden nos a dwoje uszu?
W jaki sposób bąbelki dostają...