Fizjologia roślin

Książka jest przypisana do serii/cyklu "drugie, zmienione i uzupełnione, dodruk". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-14549-1
Agnieszka

Fizjologia roślin Nowe wydanie Podstaw fizjologii roślin, w którym zachowano zasadniczy układ treści, obejmujący tematyką cały zakres współczesnej fizjologii roślin. Wszystkie rozdziały zawierają uzupełnienia, będące skutkiem odkryć z ostatnich lat lub wynikające z braków dostrzeżonych w pierwszym wydaniu. Przeredagowano też obszerne fragmenty, sprawiające największe trudności czytelnikom,...

Fizjologia roślin
Nowe wydanie Podstaw fizjologii roślin, w którym zachowano zasadniczy układ treści, obejmujący tematyką cały zakres współczesnej fizjologii roślin. Wszystkie rozdziały zawierają uzupełnienia, będące skutkiem odkryć z ostatnich lat lub wynikające z braków dostrzeżonych w pierwszym wydaniu. Przeredagowano też obszerne fragmenty, sprawiające największe trudności czytelnikom, upraszczając wywód bądź modyfikując kolejność omawiania poszczególnych zagadnień.

Nowoczesny podręcznik omawiający całość mechanizmów kierujących procesami życiowymi w roślinach:

podstawy funkcjonalne metaboliczne i molekularne procesów zachodzących w komórkach roślinnych
mechanizmy regulacji procesów fizjologicznych przez czynniki endogenne i środowiskowe
przemianę energii i związków organicznych
najnowsze poglądy na temat mechanizmów wzrostu, rozwoju i spoczynku, starzenia się i ruchów roślin
adaptacje roślin do warunków środowiskowych
fizjologiczne podstawy produktywności roślin
najnowsze osiągnięcia biotechnologii roślin

Nowością w podręczniku są rozdziały - Roślina w warunkach stresowych i Biotechnologia - ukazujące intensywny rozwój i perspektywy tych dziedzin; wraz z rozdziałem Fizjologiczne podstawy produkcyjności roślin wychodzą naprzeciw oczekiwaniom czytelników interesujących się praktycznymi aspektami przedmiotu.

Pozycja jest adresowana przede wszystkim do studentów biologii, biotechnologii i ochrony środowiska uniwersytetów, uczelni rolniczych, pedagogicznych i medycznych oraz do wszystkich uprawiających biologię eksperymentalną roślin lub tylko nią zainteresowanych.

Książka otrzymała wyróżnienie w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką Atena 2003.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4862/fizjologia-roslin.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4862/fizjologia-roslin.html

Shino11 | 2015-05-13
Na półkach: Przeczytane, Nauka/Studia

Książka trudna, dlatego że treści w niej przedstawione nie należą do najprostszych. Dużo opisów procesów biochemicznych, które są skomplikowane i wymagają wielokrotnego powtórzenia, by się z nimi oswoić. Zdecydowanie pomagają ładne, przejrzyste schematy. Nie powiedziałabym, że sam język jest trudny, bo to nie języka wina, że zagadnienia (szczególnie te biochemiczne) są takie zagmatwane.
Podręcznik ten jest bardzo bogaty w informacje, wszystko w jednym miejscu, co jest dużym plusem, bo nie trzeba gubić się w mnogości materiałów i szukać tej wiedzy nie wiadomo, gdzie. Choć teraz jest internet i większość studentów uczy się z internetu, książka jest wystarczająca do zdania egzaminu z fizjologii roślin. Przynajmniej u mnie należy do literatury obowiązkowej pod nr 1 (i tylko 1).

Andrzej Stera | 2012-08-06

Dość ciężki język w porównaniu z innymi pozycjami tematycznymi - za to zawartość informacji b.duża

Agnieszka | 2012-05-25

Trudno czyta się tę książkę, jeszcze trudniej z niej uczy. Czytając ją, miałam wrażenie, że nie ma tam odpowiedzi na wiele zagadnień, a te które już są - udzielane są pokrętnie.

KarmiAki | 2013-04-17
Na półkach: Przeczytane, Studia

Istotnie język jakim została napisana ta pozycja nie należy do najprostszych. Jednak w trakcie pisania pracy dyplomowej służyła mi dużą pomocą.

Angelika | 2016-11-22
painkillerin | 2016-08-17