Siniaki. Historie zranionych kobiet

Lividi
978-83-7823-026-7
literatura faktu
Julka

Książka napisana „po kobiecemu” o zranionych kobietach. „Uważam szczerze, że istnieje tylko jedna różnica między ludźmi, którzy codziennie odnajdują swoje znaczenie i wartość własnego życia i je budują, nigdy się nie poddając, oraz tymi, którzy się gubią i angażują zawzięcie w „sztukę” wyrządzania sobie krzywdy. Tą różnicą jest świadomość, że było się wystarczająco kochanym”. Szesnaście...

Szesnaście kobiet, szesnaście historii opowiadanych niemal w pierwszej osobie, bez ogródek, ponieważ cierpienie i zło, które powoduje sińce na ciele i duszy, musi być koniecznie opowiedziane. I dopiero gdy zostanie wysłuchane, może prowadzić do przemiany i uzdrowienia.

źródło opisu: strona internetowa wydawnictwa

źródło okładki: Internet strona wydawnictwa

wiewiora098 | 2019-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 05 lipca 2019

Laura Romano
"SINIAKI - historie zranionych kobiet"

Gwałt, samobójstwo, rozwód, anoreksja, dręczenie przez rówieśników, odrzucenie - codzienność jakby na to nie spojrzeć. Codzienność, z którą chcąc nie chcąc spotykamy się i wtapiamy się w nią mniej lub bardziej a może niektórzy z nas, czytając te słowa myśli - pisze o mnie /o nas/o niej.
Temat trudny, bo każda z historii poruszanych przez autorkę do banalnych nie należy. Autorka ukazuje obraz zbrodni (dowiedzieć się można, że każda z wymienionych, że tak ujme przypadłości jest zbrodnia pokroju psychiczno-emocjonalnego wyniszczenia) w kilku zdaniach. Zdania, które starają się wejść w problem, pokazać wnętrze natury kobiecej i wkleić się w zaistniałą sytuację po czym głos zabiera osoba psychologa lub posiadająca kwalifikacje do znalezienia wsparcia lub sposobu by móc złagodzić problem.
Złagodzić lub mieć czujność.,otworzyć oczy na życie w kolo nas otaczające. Umieć zauważać coś więcej niż własne ja i stan naszej duszy. Umieć...

Karina | 2015-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Nie zrobiło to na mnie wrażenia, choć są to smutne historie. Te psychologiczne komentarze są zbędne.

Fragile | 2013-07-08
Przeczytana: 04 lipca 2013

Książka byłaby zdecydowanie lepsza bez komentarzy psychologicznych, które, moim zdaniem bardzo osłabiły brutalność opowieści. Same opowieści kobiet są przerażające, napisane prostym językiem, bez zbędnych słów, uderzające w twarz czytelnika..... to przemoc, która dotyczy nas wszytskich, z którą stykamy się na codzień i z którą nie umiemy sobie poradzić.... tania psychologia zaprezentowana w komentarzach niczemu tutaj nie służy.

malwina | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, :-(((((
Przeczytana: 18 lutego 2013

siniaki to nie tylko widoczne znamie przemocy fizycznej, duzo gorsze sa te znamiona psychiczne.
ksiazka opowiada o 16 skrajnie innych historiach kobiet i jak one oddzialowywuja na ich zycie. kazda z nich zostawia jednak slad, ktorego nikt nie jest w stanie ukryc.

Dagmara | 2012-09-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2012 rok

„Siniaki. Historie zranionych kobiet”, to historie szesnastu kobiet, które w swoim życiu doświadczyły wiele zła i przemocy. To nie są historię, które mają szczęśliwe zakończenie, to historie przerażające i takie które dają nam wiele do myślenia. Pokazują kobiety, które w swoim życiu przeżyły chwile ciężkie lub też takie, które ze swoimi problemami nie umiały sobie poradzić. Znajdziemy tutaj historie nastolatek borykających się ze swoimi problemami, ale też historie kobiet, a nawet starszych pań.

Tak naprawdę takich książek nie da się ocenić, dają za to wiele do myślenia. Pokazują, że kobiety to istoty słabe, delikatne i kruche. Należy się im pomoc i zrozumienie. Należy też dostrzegać ich problemy i pomagać im, bo nikt nie jest idealny i sam sobie nie poradzi.

Pochodząca z Como Laura Romano uzyskała magisterium w zakresie metodyki nauczania przedmiotów ścisłych i filologii współczesnej. Pisarka pracuje w biurze konsultacji pedagogicznej, współpracuje także z instytucjami publicznymi i prywatnymi, szczególnie w zakresie poradnictwa związanego z zaburzeniami żywienia. Zajmuje się również kształceniem zawodowym (nauczycieli oraz działaczy edukacyjno-rehabilitacyjnych i społeczno-sanitarnych).

Książka „Siniaki. Historie zranionych kobiet” to pozycja przedstawiająca szesnaście kobiet i ich losy. Nie są to bajeczne opowieści o szczęściu i miłości. „Siniaki…” to historie przepełnione złem i cierpieniem, opowiedziane bez ogródek i zamazywania prawdy. Historie, które powodują rany na ciele i duszy. Istnieją wydarzenia, które potrafią niszczyć swoich „bohaterów” nie tylko cieleśnie ale i duchowo. Jedynym ratunkiem staje się ich uzewnętrznienie. Dopiero gdy zostaną wysłuchane, w zranionej duszy mogą zacząć się przemiany i uzdrowienia.

Kiedyś...