Herezja

Tłumaczenie: Izabela Matuszewska
Cykl: Giordano Bruno (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Heresy
historyczna

Inne wydania

Thriller historyczny ze słynnym filozofem Giordanem Brunem, w roli detektywa, który spodoba się wszystkim miłośnikom Imienia Róży Umberta Eco. Anglia, rok 1583. Kilka dni po przybyciu do Londynu Giordano otrzymuje wezwanie od sekretarza stanu, szefa tajnych służb. Ten chce, by Bruno podjął się misji szpiegowskiej w Oksfordzie: pod pozorem uczestnictwa w debacie na temat teorii Kopernika ma tropić ukrywających się na uczelni stronników Rzymu, spiskujących przeciwko królowej Elżbiecie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1066,1571,herezja.html

źródło okładki: Albatros

Bardzo dobry thriller historyczny, który przeczytałam z dużym zaciekawieniem. Wartka, wciągająca akcja, rozgrywająca się na tle XVI- wiecznej elżbietańskiej Anglii.
Fajnie się czyta.Muszę zdobyć kolejne części :). Polecam !.

Monika | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Nie czytałam jeszcze "Imienia Róży", ale jeśli jest to książka podobna do "Herezji", to z przyjemnością po nią sięgnę.
Ciekawe tło historyczne, interesujące intrygi, nieszczęśliwa miłość i mordowanie w imię religii. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w tej powieści.
Mocne 6 gwiazdek.

PaniZima | 2013-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Książka jest reklamowana miłośnikom "Imienia róży" Umberto Eco. Podobieństwo jest znaczne, choć inna epoka i inne miejsce - tutaj Oxford w czasach panowania królowej Elżbiety. Intryga osnuta jest wokół walki z papistami, a Giordano Bruno występuje w roli detektywa rozwiązującego zagadki brutalnych morderstw. Jednak sama intryga dosyć naiwna, a przedstawienie epoki i postaci głównego bohatera dosyć powierzchowne. Początkowo książka ujęła mnie świeżością, stopniowo zaczęła nużyć i co nieco irytować. Wymowa książki też dziwna, ale nie chcę zdradzać zbyt wiele.
Jest jednak ciekawie zarysowany klimat miejsca i czasu, umacniający się za panowania królowej Elżbiety kościół anglikański bezwzględnie zwalcza zwolenników papieża, a papiści spotykający się potajemnie stanowią niebezpieczną opozycję. Towarzyszy temu przemoc, okrucieństwo i grabież majątków. Ten konflikt dotyka uczelni w Oxfordzie, której profesorowie podejrzewani są o potajemne wyznawanie dawnej religii.
Dobre czytadło na...

Paweł Talbierz | 2014-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2014

Porównanie do "Imię Róży" Umberto Eco być może trochę na wyrost, jednak "Herezja" momentami wciągała równie mocno co dzieło słynnego Włocha. Oceniam mój odbiór tej książki, bez wgłębiania się w prawdziwość przedstawianego przez S.J Parris świata. A odbiór jest bardzo pozytywny, ponieważ i język i fabuła potrafiła wciągnąć mnie na długie godziny (czego najczęściej żałowałem rankiem podczas pobudki).

Moogwai89 | 2014-08-18
Przeczytana: sierpień 2014

Książka napisana dość sprawnie, łącząca osobę Giordano Bruno z postaciami fikcyjnymi. Umiejscowiona w czasach wiktoriańskiej Anglii świetnie oddaje klimat tamtej epoki. Jeśli jest to debiut pisarski tej autorki to nader udany.

bobik | 2014-04-04
Przeczytana: kwiecień 2014

Fajna książka, dobrze się czyta, można się przenieść w bardzo odlegle czasy i spróbować żyć z bohaterami. Polecam

Nerrita | 2014-11-28
Przeczytana: 26 listopada 2014

bardzo fajna pozycja, na pewno siegne po druga czesc :)

りん おくむら | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

Za książkę wziąłem się z pewną dozą nieufności po doświadczeniach z "Imieniem Róży"... i to był mój błąd.
Szybko wciągnęła mnie akcja i bogate opisy; bardzo ciekawie skonstruowana fabuła i tematyka prześladowań Chrześcijan w średniowiecznej Anglii... wprost wspaniałe. Na plus zasługuje też relatywnie mała ilość bohaterów, dzięki czemu nie ma problemu w odnalezieniu się w wątkach.
Książka posiada kilka minusów, jak powielanie pewnych informacji.
Ale ogólnie: polecam. :-)

Natalia | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Lekka, wciągająca (przegapiłam przez nią przystanek, jadąc tramwajem), z wątkiem o książkach (główny bohater jest zapalonym czytelnikiem).

Miejscami za bardzo przypominała mi książkę Dana Browna "Anioły i Demony", a w innym znów miejscu nawet Harrego Pottera - to na minus. Nie lubię kopii.

Jako przerywnik pomiędzy książkami, przy których trzeba wysilić mózg i duszę - spoko, może być.

dzikiebialko | 2015-10-28
Na półkach: Przeczytane, Współczesne, 2015
Przeczytana: 2015 rok

Książkę kupiłam aby umilić sobie podróż pociągiem, a tak mnie wciągnęła że kupiłam i dalszą jej część ;)
Nie jest to co prawda następca książki pt. Imię róży, jak sugerują na okładce, ale w pewnym momencie koniecznie chcesz rozwiązać tę zagadkę.