Wracając do moich Baranów

978-83-7436-291-7
literatura faktu
Jaga

Książka o krakowskiej Piwnicy pod Baranami napisana przez człowieka, który współtworzył ten kabaret pisząc teksty satyryczne i występując na jego deskach w latach 1978-1987. Autor w przystępnym gawędziarskim stylu, nie rezygnując z warsztatu historyka teatru, opisał blaski i cienie zawodu satyryka w PRL-owskiej rzeczywistości. Jego praca to rzetelna książka wspomnieniowa - żywa, przekorna, intrygująca, urozmaicona barwnymi anegdotami. Rozmowy z twórcami kabaretu, fragmenty wystąpień i bogaty materiał ilustracyjny stanowią dodatkowy atut tej publikacji. Rozmowy z twórcami kabaretu, fragmenty wystąpień partnerów scenicznych Janusza R. Kowalczyka oddają niezwykłą atmosferę tamtych lat. To inteligentna i dowcipna opowieść z życia krakowskich artystów i przyjaciół cenionego kabaretu, ale to także ciekawy i znaczący wycinek z historii naszego kraju.

AdamK | 2016-12-23
anya | 2016-05-08