Psychologia w Szkole, nr 3 / 2011. Poszukiwany nauczyciel z charakterem

Wydawnictwo: Charaktery
Charaktery, szkoła, psychologia
czasopisma
A--

Trzeba zrobić wszystko, aby przywrócić etos nauczyciela. Bo nauczyciele wpływają na przyszłość uczniów, a więc i przyszłego społeczeństwa. Powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę i doceniać to. Ale też nie akceptować narzekań na temat ciężkiej pracy. Jeżeli ktoś utyskuje, że ma ciężką pracę, to musi nauczyć się mądrze pracować, inwestować wysiłek i starania w to, co ma sens, budować pozytywne...

Jeżeli ktoś utyskuje, że ma ciężką pracę, to musi nauczyć się mądrze pracować, inwestować wysiłek i starania w to, co ma sens, budować pozytywne nastawienie do siebie, do świata, do pracy. A przede wszystkim powinien budować swój charakter, ponieważ nauczyciel z charakterem poradzi sobie w każdej szkolnej sytuacji – mówi Iwona Majewska-Opiełka.

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Na pewno zdarzy się wiele sytuacji, które – odmiennie interpretowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli – staną się zarzewiem konfliktu. Krystyna Adamska radzi, jak nie ulegać nadmiernym i często krzywdzącym interpretacjom. A Jakub Kołodziejczyk daje wskazówki, jak postępować w sytuacjach ukrytej konfrontacji. Co decyduje o efektywności nauczania?

Wiesław Sikorski twierdzi, że w dużym stopniu na wyniki uczniów wpływa mowa ciała nauczyciela. I podpowiada, jak niewerbalnymi zachowaniami mobilizować uczniów do nauki.

Piszemy także, czym jest neurodydaktyka, na czym polega procedura wzajemnego uczenia się, co to jest klasa-układanka i jakie niesie korzyści, dlaczego uczniowie kłamią i jak temu zaradzić.

źródło opisu: www.charaktery.eu, 2011

• Przypływy
  • Nierozłączki. Heca z opiekunką
  • Maszyny takie jak ja
  • Strażniczka
  • Rachunek za szczęście, czyli caffe latte
  • Złodzieje bzu

7,28 (18 ocen i opinii)
Strażniczka
Shannon Messenger

8 (1 ocen i opinii)
Rachunek za szczęście, czyli caffe latte
Karolina Wilczyńska

7,3 (27 ocen i opinii)
Złodzieje bzu
Hubert Klimko-Dobrzaniecki

8,55 (11 ocen i opinii)
What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych
Benjamin K. Bergen

6,8 (5 ocen i opinii)
Droga dusz
Paulina Hendel

8,18 (33 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

7,07 (46 ocen i opinii)
Nierozłączki. Lilka i Pestka biją rekord świata
Annie Barrows

8 (5 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!