Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Charaktery
Charaktery, szkoła, psychologia
czasopisma
A--

Trzeba zrobić wszystko, aby przywrócić etos nauczyciela. Bo nauczyciele wpływają na przyszłość uczniów, a więc i przyszłego społeczeństwa. Powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę i doceniać to. Ale też nie akceptować narzekań na temat ciężkiej pracy. Jeżeli ktoś utyskuje, że ma ciężką pracę, to musi nauczyć się mądrze pracować, inwestować wysiłek i starania w to, co ma sens, budować pozytywne...

Jeżeli ktoś utyskuje, że ma ciężką pracę, to musi nauczyć się mądrze pracować, inwestować wysiłek i starania w to, co ma sens, budować pozytywne nastawienie do siebie, do świata, do pracy. A przede wszystkim powinien budować swój charakter, ponieważ nauczyciel z charakterem poradzi sobie w każdej szkolnej sytuacji – mówi Iwona Majewska-Opiełka.

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Na pewno zdarzy się wiele sytuacji, które – odmiennie interpretowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli – staną się zarzewiem konfliktu. Krystyna Adamska radzi, jak nie ulegać nadmiernym i często krzywdzącym interpretacjom. A Jakub Kołodziejczyk daje wskazówki, jak postępować w sytuacjach ukrytej konfrontacji. Co decyduje o efektywności nauczania?

Wiesław Sikorski twierdzi, że w dużym stopniu na wyniki uczniów wpływa mowa ciała nauczyciela. I podpowiada, jak niewerbalnymi zachowaniami mobilizować uczniów do nauki.

Piszemy także, czym jest neurodydaktyka, na czym polega procedura wzajemnego uczenia się, co to jest klasa-układanka i jakie niesie korzyści, dlaczego uczniowie kłamią i jak temu zaradzić.

źródło opisu: www.charaktery.eu, 2011

źródło okładki: www.charaktery.eu, 2011

• Sprzedawczyk
  • Krótka historia o długiej miłości
  • Na skraju załamania
  • Czym jest człowiek
  • Mroczny Układ
  • Anatomia skandalu
  • Point of Retreat
  • Szarość miejskich mgieł
  • Dwa dni w maju
  • To nie jest twoje dziecko
  • Dziewczyna z warkoczami
  • Bramy Światłości: Tom 2
Sprzedawczyk
Paul Beatty

6,65 (46 ocen i opinii)
Krótka historia o długiej miłości
Angelika Kuźniak , Ewelina Karpacz-Oboładze

Sarah Vaughan

7,24 (38 ocen i opinii)
Point of Retreat
Colleen Hoover

7,79 (2740 ocen i opinii)
Szarość miejskich mgieł
Edyta Świętek

8,2 (20 ocen i opinii)
Dwa dni w maju
Jordi Sierra i Fabra

7,71 (7 ocen i opinii)
To nie jest twoje dziecko
Małgorzata Falkowska

John Maxwell Coetzee

5,46 (13 ocen i opinii)
This Girl
Colleen Hoover

7,24 (1472 ocen i opinii)
Bramy Światłości: Tom 2
Maja Lidia Kossakowska